Nowa forma życia - "Pleo"

Nowa forma życia - "Pleo"

Nowa forma życia - "Pleo"
Źródło zdjęć: © PleoWorld
03.01.2008 10:30, aktualizacja: 04.01.2008 16:08

Dinozaur o wdzięcznym imieniu "Pleo" to zaawansowana technicznie
zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 8 roku życia.

Zapewne pamiętamy jak parę lat temu koncern Sony zaprezentował szczeniaka "Aibo", robota wyposażonego w zmysły wzroku, słuchu, dotyku i równowagi. Nie odniósł on jednak na rynku spodziewanego sukcesu.

Być może osiągnie go wprowadzony do sprzedaży przez firmę UGOBE robot, wizerunkiem przypominający małego prehistorycznego kamarazaura. Dinozaur o wdzięcznym imieniu "Pleo" to zaawansowana technicznie zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 8 roku życia. Może ona być również świetnym gadżetem dla nieco starszych. Wchodzi ona w interakcję z otoczeniem, do tego porusza się płynne i "naturalne", "umie" wyrażać emocje i jest ciekawa otaczającego ją świata.

W serwisie Pleoworld.com zostało udostępnione oprogramowanie rozszerzające umiejętności robota, np. o sztuczki związane z tematyką świąteczną. Dzięki zainstalowanym kamerom, mikrofonom oraz czujnikom umieszczonym między innymi na głowie, plecach i odnóżach nasz pupil "potrafi" orientować się w terenie, słyszeć, widzieć, wyczuwać dotyk oraz wykrywać przeszkody i pożywienie. Kontrolę nad 14 silnikami i blisko setką przekładni sprawuje 8 bitowy podprocesor.

Zobacz Pleo w "akcji"

Za pozostałe funkcje odpowiada 32 bitowa jednostka centralna. Robot wyposażony jest w interfejs USB, port podczerwieni służący do bezpośredniej komunikacji między zabawkami "Pleo" (Pleo-to-Pleo), czytnik kart pamięci SD i wysokiej jakości zestaw głośników. Niestety produkt ma dużą wadę, którą jest bateria NiMH pozwalająca jedynie na godzinę nieprzerwanej zabawy. Jej pełny cykl ładowania trwa 4 godziny. "Pleo" waży nieco ponad 1,5 kg, a jego przybliżone wymiary to: długość 53 cm, szerokość 15 cm i wysokość 19 cm. Robot jest dostępny w cenie 349 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)