Nowa drukarka Canon PIXMA iP4950

Nowa drukarka Canon PIXMA iP4950
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

22.08.2011 11:58, aktual.: 22.09.2011 14:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canon wprowadza na rynek nową drukarkę fotograficzną PIXMA iP4950, wyposażoną między innymi w funkcje takie, jak Full HD Movie Print oraz Easy-PhotoPrint EX. Obok tego, drukarka umożliwia automatyczny druk dwustronny i funkcję ECO Information, ograniczającą szkodliwy wpływ na środowisko i ułatwiające drukowanie.

Zmodyfikowana wersja Full HD Movie Print umożliwia osobom korzystającym z kompaktów i lustrzanek marki Canon łączenie wybranych klatek z filmów Full HD, a następnie tworzenie wydruków oddających wrażenie ruchu. Z kolei Layout Print umożliwia wykorzystanie krótkich filmów do stworzenia wydruków w formie komiksów.

Oprogramowanie Easy-PhotoPrint EX, które pozwala zmienić ulubione obrazy na zdjęcia, kalendarze lub albumy, zostało wzbogacone o nową funkcję –. Fun Filter Effect. Umożliwia ona zastosowanie efektów fotograficznych, takich jak rozmycie tła, zbliżenie lub efekt rybiego oka. Istnieje także możliwość przekształcenia fotografii za pomocą efektu miniatury (Miniature Effect), który sprawia, że obraz przypomina wykonany w niewielkiej skali model. Z kolei przy użyciu efektu Toy Camera uzyskujemy obraz jak z kamery otworkowej. Drukarka przyjazna środowisku Canon PIXMA iP4950 posiada funkcję druku dwustronnego (Auto Duplex Print), która automatycznie zadrukowuje obie strony arkusza, pomagając tym samym ograniczyć zużycie papieru.

Drukarka korzysta z systemu pięciu osobnych atramentów, dzięki czemu wymienia się tylko zużyty zasobnik.

Drukarkę PIXMA iP495. wyposażono w technologię druku FINE mającą według Canona zapewnić dobrej jakości druk o rozdzielczości 9600 dpi, przy wykorzystaniu technologii kropli atramentu o objętości 1 pl.

Drukarka pracuje z prędkością do12,5 obrazów na minutę w trybie monochromatycznym oraz 9,3 obrazów na minutę w kolorze, a dodatkowo pozwala na wydruk zdjęć bez obramowania w formacie 10x15 cm w ciągu 20 sekund.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)