Notebook Panasonic Toughbook CF-C1

Notebook Panasonic Toughbook CF‑C1

Notebook Panasonic Toughbook CF-C1
Źródło zdjęć: © Panasonic
13.07.2010 16:10, aktualizacja: 13.07.2010 16:23

Panasonic zaprezentował nowy model Toughbook CF-C1. To lekki, odporny biznesowy notebook, który może być używany w postaci rozkładanej lub tabletu. Razem z paskiem umożliwiającym wprowadzanie danych jedną ręką, CF-C1 w zależności od wersji posiada również ekran dotykowy Multi-touch i digitizer lub ekran rezystancyjny Multi-touch, który można obsługiwać nawet w rękawiczkach.

Ekran dotykowy w modelu Panasonic Toughbook CF-C1 działa w trybie złożonym oraz w trybie tablet. Wzmocniony potrójny zawias usztywnia ekran, podczas gdy użytkownik pisze na klawiaturze. Model CF-C1 oferuje również do 1. godzin pracy dzięki wykorzystaniu podwójnego zestawu baterii, które można wymieniać bez przerywania pracy urządzenia. Wskaźnik naładowania baterii pokazuje użytkownikowi poziom naładowania w każdym momencie, nawet kiedy jednostka jest wyłączona. Z zainstalowaną pojedynczą czteroogniskową baterią jednostka jest niezwykle lekka i waży zaledwie 1.47 kg (oraz jedyne 1.69 kg z podwójną baterią).

Obraz
© (fot. Panasonic)

Nowy model Panasonic wyposażony jest w procesor Intel Core i5-520. vPro (2.4 GHz z Turbo Boost 2.93 GHz, Intel Smart Cache 3MB), który oferuje wysoką wydajność. W Panasonic Toughbook CF-C1 zostały wbudowane moduły WiFI 802.11a/b/g/n i 802.11a/b/g/n Wi-Fi oraz system transmisji danych w standardzie 3G.

CF-C1 posiada pojemnościowy ekran dotykowy Multi-touch, który można obsługiwać w rękawiczkach. Urządzenie zawiera również gumowy pasek. Rozkładany Toughbook CF-C1 posiada odporną na działanie cieczy klawiaturę i może wytrzymać upadek w trakcie pracy z wysokości 7. cm bez ryzyka uszkodzenia.

Panasonic Toughbook CF-C1 z ekranem dotykowym Multi-touch i digitizerem będzie dostępny na rynku od lipca 2010. Model, który można obsługiwać przy pomocy rękawiczek pojawi się w sierpniu 2010. Sugerowana cena Panasonic Toughbook CF-C1 to 9000 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)