Nokię dotknął kryzys - 1700 osób do zwolnienia

Nokię dotknął kryzys - 1700 osób do zwolnienia

18.03.2009 14:02, aktual.: 18.03.2009 14:12

Pomimo lekkiego skurczenia się swoich udziałów w rynku w czwartym kwartale 2008 roku fiński producent komórek Nokia wciąż pozostaje niekwestionowanym światowym liderem pośród producentów komórek, zamierza jednak "dopasować się do sytuacji na rynku". Aby zmniejszyć swoje koszty w ramach już wcześniej zapowiadanych środków oszczędnościowych w sektorze sprzedaży, marketingu, a także badań i rozwoju ma zostać przeprowadzona racjonalizacja wydatków.

Owe środki dotyczą 170. zatrudnionych. Nokia nie chce na razie ujawniać, co się z nimi stanie; rozmowy będą prowadzone indywidualnie z poszczególnymi pracownikami. Można się spodziewać, że większość z tych osób zostanie zwolniona: już pod koniec lutego zarząd przedsiębiorstwa zapowiadał likwidację 1000 miejsc pracy, zamykanie ośrodków badawczych i ograniczanie produkcji komórek.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Wprowadzając oszczędności, Nokia chce przestawić swoją działalność na dopasowane portfolio produktów i na mniejszy popyt ze strony klientów – wyjaśnia koncern. Kampanie marketingowe i inne działania muszą być też dopasowane do faktu przejęcia producenta systemów operacyjnych dla smartfonów Symbian. Niedawno analitycy rynkowi prorokowali na rok 2009 spadek sprzedaży na poziomie 8,3 procent.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)