Nokia wyłączy światło - w biurach

Nokia wyłączy światło - w biurach
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

25.03.2009 13:03, aktual.: 25.03.2009 13:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ramach działań proekologicznych, Nokia Poland bierze udział w akcji "Godzina dla Ziemi" (ang. Earth Hour) organizowanej przez WWF. Firma zachęca wszystkich, aby przyłączyli się do akcji i 28 marca o godz. 20.30 wyłączyli na godzinę światło. Nokia najprawdopodobniej nie wyłączy jednak na ten czas swoich linii produkcyjnych - to kosztowałoby zbyt dużo.

"Godzina dla Ziemi" jest globalną inicjatywą międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem ocieplenia klimatu spowodowanego zużyciem zasobów naturalnych, z których produkowany jest mi. in. prąd elektryczny. Zachęca ona osoby indywidualne oraz firmy i instytucje do wyłączenia światła na jedną godzinę. Celem kampanii jest uświadomienie, że indywidualne działania na masową skalę stanowią ogromy wkład w powstrzymanie zmian klimatycznych.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Telefonów Nokia używa ponad miliard ludzi na całym świecie - to zapewnia firmie Nokia niepowtarzalne możliwości wprowadzania pozytywnych zmian w tym zakresie - czytamy w komunikacie Nokii. W przypadku akcji "Godzina dla Ziemi", rola producenta ogranicza się do czynności informacyjnych - za pośrednictwem banerów na stronach internetowych.

Wątpliwe jest by producent zatrzymał z okazji tej "ekologicznej godziny" swoje linie produkcyjne. Jedna godzina przerwy oznaczałaby dla Nokii o 50,4 tys. mniej wyprodukowanych telefonów (według danych Nokia Test Lab z listopada 2008 roku). Przy średniej cenie sprzedaży na poziomie 71 euro (wartość ASP z 4Q2008) oznaczałoby to prawie 3,6 mln euro straty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także