Choć szczegóły dotyczące wyroku - w tym wielkość odszkodowania - nie zostały ujawnione, to nie ulega wątpliwości, że Nokia miała mocniejsze argumenty niż Apple. Nokia jako wieloletni lider na rynku telefonii komórkowej, zgromadziła przez lata potężne portfolio patentów. Do tej pory przymykała oko na "zapożyczenia".
Teraz, gdy fiński koncern bardzo szybko traci udziały w rynku, zawzięta walka o swoje zyskuje na znaczeniu. Zdaniem Nomura Group, Samsung zamknie II kwartał tego roku lepszym wynikiem sprzedaży smartfonów, niż niepokonana w tej kategorii Nokia. Wkrótce fińskiego giganta, przeskoczyć ma też Apple.