Nokia wróci do Polski

Nokia wróci do Polski

Nokia wróci do Polski
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.01.2017 14:26, aktualizacja: 24.01.2017 17:17

Kiedy Nokia wracała na światowe rynki z nowym modelami smartfonów, wiele osób zastanawiało się czy legendarna fińska marka telefonów również zawita na polskim podwórku. Trzeba było dosłownie kilka dni, byśmy usłyszeli o powrocie Nokii do Polski.

Nokia. Kiedy koncern również sobie nie poradził z utrzymaniem marki na rynku – po raz kolejny nad Nokią zawisło widmo końca.

W końcu na odsiecz przyszedł fiński fundusz o nazwie HMD Global i niczym za dotknięciem magicznej różdżki czar Nokii wrócił – pierwszy model pod rządami nowych władz, Nokia 6 sprzedał się dosłownie w minutę. Teraz przyszedł czas na resztę świata, w tym również Polskę.

– Telefony marki Nokia były flagowymi modelami w naszej ofercie. Cieszymy się, że podpisaliśmy umowę z tą marką i ponownie przypadła nam rola dystrybutora jego produktów – komentuje Grzegorz Kania, Managing Director w Ingram Micro Poland, jednego z dystrybutorów marki Nokia w Polce. – Nokia to legendarna marka, ciesząca się bardzo dobrą opinią na polskim rynku pod względem technicznym, a także obdarzana nutką sentymentu. Jesteśmy przekonani, że w połączeniu z solidnymi parametrami może stać się prawdziwym bestsellerem.

Z corocznego raportu serwisu We Are Social dotyczącego między innymi rynku mobile wynika, że w 2016 roku w Polsce liczba aktywnych telefonów komórkowych wyniosła 58,84 mln, a więc na każdą osobę przypadło ponad jedno urządzenie Z kolei w 2016 roku mówiono o wyhamowaniu wzrostu rynku smartfonów w porównaniu z rokiem poprzednim. Według International Data Corporation, amerykańskiej firmy doradczej, powodem miał być wzrost liczby użytkowników zadowolonych z posiadanych smartfonów i niepotrzebujących wymieniać ich na nowe.

– Ten trend dowodzi, że konsumenci poszukują wiarygodnych, niezawodnych produktów, z których będą zadowoleni dłużej niż przez jeden sezon. Właśnie naprzeciw takim oczekiwaniom zawsze wychodziła Nokia i tego spodziewamy się po nowych modelach marki. W tym tkwi siła Nokii – podsumowuje Grzegorz Kania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)