Nokia w programie WWF Climate Savers

Nokia w programie WWF Climate Savers

Nokia w programie WWF Climate Savers
04.02.2008 16:41, aktualizacja: 04.02.2008 17:00

Nokia przystąpiła do programu WWF Climate Savers, zobowiązując się do kontynuowania swoich tradycji proekologicznych poprzez zwiększanie wydajności energetycznej oraz redukcję emisji dwutlenku węgla w ramach całej swojej działalności.

Firma dąży do oszczędzania energii na różne sposoby, między innymi poprzez zmniejszenie o połowę zużycia energii przez ładowarki urządzeń będących w trybie gotowości, używanie ekologicznych źródeł energii elektrycznej oraz redukcję ogólnego zapotrzebowania na energię.

Wydajność energetyczna produktów - około dwóch trzecich energii zużywanej przez telefon komórkowy marnuje się, gdy telefon jest w pełni naładowany i odłączony, ale ładowarka pozostaje podłączona do kontaktu. Przez ostatnie 9 lat firma Nokia zredukowała średnią ilość energii zużywanej w ten sposób przez ładowarki o ponad 50%, a jej najlepsza w swojej klasie ładowarka potrzebuje zaledwie jednej dziesiątej energii zużywanej przez jej zwykłe odpowiedniki.
Nokia dąży do zredukowania średniego zużycia energii przez bezczynne ładowarki o kolejne 50% do końca roku 2010. Do końca roku 2008 firma wprowadzi także we wszystkich swoich produktach komunikaty przypominające użytkownikom o konieczności odłączenia ładowarki od kontaktu po pełnym naładowaniu.

Biura i zakłady - w latach 2003-2006 dzięki projektom na rzecz oszczędzania energii w obiektach firmy Nokia w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz w Chinach zmniejszono ogólne zużycie energii o 3,5%. Obecnie Nokia dąży do uzyskania dalszych oszczędności w latach 2007-2012. Mają one wynieść 6% poziomu z roku 2006.

Ekologiczne źródła energii - 25% używanej obecnie energii elektrycznej w firmie Nokia na całym świecie pochodzi ze źródeł ekologicznych. Firma planuje zwiększenie tego poziomu do 50% w roku 2010.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)