Nokia uruchomi Ovi Store

Nokia uruchomi Ovi Store

Nokia uruchomi Ovi Store
18.02.2009 07:35

Na targach MWC Nokia poinformowała, że zamierza uruchomić swój własny sklep z treściami mobilnymi, Ovi Store. Ma on połączyć dostawców treści internetowych z klientami. Proponowane użytkownikowi materiały będą się opierać m.in. na bardzo głębokiej analizie historii dotychczas pobieranych treści.

Ovi Store zintegruje w sobie funkcjonalności, jakie w chwili obecnej oferują takie usługi jak Download!, MOSH oraz WidSets. Dzięki temu poszerzą się możliwości dostawców w dotarciu ze swoimi treściami do odbiorców. Mają na tym skorzystać również klienci, którzy w jednym miejscu będą mieli dostęp do szeregu treści pochodzących od różnych twórców.

Oferta Ovi Store ma się charakteryzować bardzo szerokim wachlarzem dostępnych danych. Będą wśród nich aplikacje, gry, materiały wideo, widgety, podcasty, aplikacje i treści lokalne oraz materiały spersonalizowane. Będą one kompatybilne z telefonami Nokia pracującymi na platformach S40 oraz S60. Obecnie na rynku znajduje się kilkaset milionów urządzeń kompatybilnych z nową propozycją Nokii. Oczekuje się, ze do roku 2012 usługa zdobędzie około 300 milionów klientów.

W odróżnieniu od standardowych sklepów mobilnych, Ovi Store zaproponuje nowy sposób dostarczania treści swojemu użytkownikowi. Wraz z ilością pobieranych przez niego treści sklep będzie się uczył jego preferencji. Oprócz dotychczasowej historii pobieranych danych, brane pod uwagę ma być nie tylko jego aktualne położenie, ale również to w jakim miejscu historyczne treści były pobierane, kiedy to nastąpiło, dlaczego tak się stało oraz która ze znanych użytkownikowi z sieci społecznościowych osób o podobnych preferencjach pobrała daną treść.

Opłata za pobierane z Ovi Store materiały ma być możliwa nie tylko poprzez kartę kredytową, ale także wraz z comiesięcznym rachunkiem za usługi telekomunikacyjne. Dzięki temu sklep ma być dostępny również tam, gdzie karty kredytowe nie są jeszcze zbyt popularne lub są niedostępne.

Dzięki stronie publish.ovi.com twórcy oprogramowania na całym świecie otrzymają dostęp do platformy pozwalającej w łatwy i zautomatyzowany sposób na umieszczanie, zarządzanie oraz zarabianie na swoich treściach. Służyć mają temu proste narzędzia służące m.in. do monitorowania ilości pobranych oraz sprzedanych treści.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)