Nokia prezentuje rowerową ładowarkę

Nokia prezentuje rowerową ładowarkę

Nokia prezentuje rowerową ładowarkę
Źródło zdjęć: © europe.nokia.com
06.06.2010 20:45, aktualizacja: 06.06.2010 21:14

Sezon rowerowy w pełni. Jednak zanim wybierzemy się na dłuższą wycieczkę, warto zaopatrzyć się w ładowarkę, która w krytycznym momencie pozwoli podładować baterię naszej komórki...

Sezon rowerowy w pełni. Jednak zanim wybierzemy się na dłuższą wycieczkę, warto zaopatrzyć się w ładowarkę, która w krytycznym momencie pozwoli podładować baterię naszej komórki. Nokia zaprezentowała nowy zestaw dla rowerzystów – Bicycle Charger KIT.

Nowość umożliwia ładowanie baterii komórki podczas jazdy rowerem, wykorzystując przy tym siłę mięśni. Dzięki niej nie przegapimy żadnego ważnego telefonu. Proces ładowania rozpoczyna się już przy prędkości 6 km/h. Producent podaje, że po osiągnięciu 1. km/h ładowanie jest tak efektywne, jak w przypadku zastosowania tradycyjnej ładowarki. Rowerowy zestaw składa się z ładowarki DC-14, uchwytu CR-124, oraz dynama. Całość jest podobno łatwa w instalacji oraz odporna na wilgoć, kurz i wibracje.

Gadżet jest kompatybilny ze wszystkimi modelami telefonów komórkowych marki Nokia, wyposażonych w gniazdo ładowarki 2 mm. Urządzenie ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Niestety producent nie podaje ceny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)