Nokia: Ovi Maps i Ovi Maps Player API

Nokia: Ovi Maps i Ovi Maps Player API

Nokia: Ovi Maps i Ovi Maps Player API
Źródło zdjęć: © Nokia
21.05.2009 14:52, aktualizacja: 21.05.2009 16:02

Nokia zaprezentowała najnowszą wersję Ovi Maps, usługę, która według Nokii oznacza odejście od statycznych map cyfrowych na rzecz dynamicznych map wektorowych. Umożliwiają one przeglądanie wszystkich powiązanych materiałów - zarówno w Internecie, jak i na ekranie kompatybilnego urządzenia mobilnego.

Najnowsza wersja aplikacji Ovi Maps w urządzeniu mobilnym zawiera dodatkowe funkcje i usługi oraz udostępnia jeszcze lepsze niż dotychczas mapy. Zawiera ona wysokiej rozdzielczości mapy satelitarne i terenowe, w widokach 2D i 3D, trójwymiarowe punkty orientacyjne z ponad 200 miast, obrót, przechylanie oraz przeloty poprzez obszary i ponad nimi.

Ovi Maps oferuje także poszerzone informacje o ciekawych miejscach dostarczane przez Lonely Planet, Michelin i Wcities oraz usługę meteorologiczną z prognozami na 24 godziny i 5 dni. Miejsca, kolekcje i trasy można synchronizować przez sieć komórkową pomiędzy Ovi Maps w kompatybilnym urządzeniu mobilnym, a Ovi Maps w Internecie.

Najnowszą wersję aplikacji Ovi Maps Beta do urządzenia mobilnego można pobrać z witryny Nokia Betalabs pod tym adresem.

Nokia ogłosiła również wprowadzenie Ovi Maps Player API (interfejs programowania aplikacji (API) do Ovi Maps). Dzięki niemu można łatwo dodawać atrakcyjne i dynamiczne funkcje Ovi Maps w dowolnej kompatybilnej witrynie internetowej przy użyciu podstawowego kodu JavaScript.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)