Nokia ostrzega przed... własnymi ładowarkami

Nokia ostrzega przed... własnymi ładowarkami
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.04.2014 14:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia wydała komunikat, w którym ostrzegła 30 tysięcy użytkowników swojego tabletu Lumia 2520 przed używaniem ładowarki sprzedawanej w komplecie z tym urządzeniem.

Problem dotyczy ładowarki z oznaczeniem AC-300, sprzedawanej wraz z pierwszym tabletem z rodziny Lumia na rynku niemieckim, austriackim, szwajcarskim, duńskim, finlandzkim i rosyjskim, a także w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Jest ona wyposażona w wymienne końcówki, dostosowane do różnych typów gniazdek obowiązujących w wymienionych wyżej krajach.

I właśnie ta wymienność stanowi problem, bo - jak tłumaczy w komunikacie Nokia - może dojść do poluzowania wykonanej z tworzyw sztucznych części wymiennej i jej odpadnięcia. Wtedy metalowe elementy wewnętrzne ładowarki mogą wystawać na zewnątrz, co może spowodować porażenie prądem przy dotykaniu włożonej do gniazdka ładowarki.

Na pochwałę zasługuje fakt, że usterka ta nie została zgłoszona przez żadnego użytkownika, lecz Nokia wykryła ją podczas wewnętrznych procesów kontroli jakości. Mimo to zdecydowała się na wydanie takiego ostrzegawczego komunikatu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: BoxOff Play - polski Steam na abonament?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)