Nokia na zielono

Nokia rozpoczęła kolejną proekologiczną akcję. Tym razem producent telefonów pokazuje, które funkcje telefonu można wyłączyć by żyć bardziej energooszczędnie.

Obraz
Źródło zdjęć: © Nokia

Po pierwsze, należy zredukować jasność podświetlenia ekranu, można też wyłączyć tryb Push w aplikacjach internetowych, wyłączyć WiFi, Bluetooth i aplikacje pracujące w tle. I oczywiście - należy wyjąć z gniazdka ładowarkę telefonu gdy z niej nie korzystamy.

Jeśli ponad miliard użytkowników telefonów Nokii będzie odłączało ładowarki, zaoszczędzona zostanie taka ilość energii, która wystarczyłaby na zasilanie 10. tys. europejskich domów. Banały? Niby tak, warto jednak czasem o nich przypominać.

Wybrane dla Ciebie
MOŻE JESZCZE JEDEN ARTYKUŁ? ZOBACZ CO POLECAMY