Nokia Maps 2.0 Beta i zapowiedź wersji JAVA

Nokia Maps 2.0 Beta i zapowiedź wersji JAVA12.02.2008 11:38
Nokia Maps 2.0 Beta i zapowiedź wersji JAVA
Źródło zdjęć: © Nokia

Nokia zaprezentowała dziś aplikację Nokia Maps 2.0 w wersji beta. Nowa wersja niesie ze sobą szereg zmian w interfejsie. Jednocześnie fiński producent zapowiedział wersję aplikacji dla telefonów bez Symbiana.

Podstawową zmianą jest zastosowanie zupełnie nowej szaty graficznej opartej o półprzeźroczyste elementy. Kolejnym atutem nowej wersji jest dodanie ponad 200 lokacji (największe miasta), w ramach których zamiast schematu dróg mogą być wyświetlane zdjęcia satelitarne.

288772670399723667
Źródło zdjęć: © Nokia Maps w N95 (fot. Nokia)

W trybach planowania trasy pojawiła się pozycja pieszej wędrówki. Zwiększono interaktywność map o nową wersję przewodników multimedialnych. Wybierając na mapie dany obiekt turystyczny będzie można przeczytać o jego historii, obejrzeć zdjęcia, posłuchać nagrań przewodnika, czy obejrzeć wideo strumieniowe prezentujące obiekt.

Kierowców zapewne ucieszy moduł informujący o bieżącym stanie dróg i korkach na trasie. Bezpłatna wersja Beta aplikacji dostępna jest już teraz, zaś na jej finalną wersję będzie trzeba poczekać do drugiego kwartału tego roku.

Równolegle z prezentacją Nokia Maps 2.0 Beta, Nokia zapowiedziała specjalna wersję aplikacji również na telefony Series 40. Nokia Maps w wersji JAVA, dla telefonów nie będących smartfonami, trafi na rynek do końca pierwszej połowy tego roku. Lista kompatybilnych telefonów nie została jeszcze przedstawiona przez producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)