Nokia Maps 2.0 Beta i zapowiedź wersji JAVA

Strona głównaNokia Maps 2.0 Beta i zapowiedź wersji JAVA
12.02.2008 11:38
Nokia Maps 2.0 Beta i zapowiedź wersji JAVA
Źródło zdjęć: © Nokia

Nokia zaprezentowała dziś aplikację Nokia Maps 2.0 w wersji beta. Nowa wersja niesie ze sobą szereg zmian w interfejsie. Jednocześnie fiński producent zapowiedział wersję aplikacji dla telefonów bez Symbiana.

Podstawową zmianą jest zastosowanie zupełnie nowej szaty graficznej opartej o półprzeźroczyste elementy. Kolejnym atutem nowej wersji jest dodanie ponad 200 lokacji (największe miasta), w ramach których zamiast schematu dróg mogą być wyświetlane zdjęcia satelitarne.

288772670399723667
Źródło zdjęć: © Nokia Maps w N95 (fot. Nokia)

W trybach planowania trasy pojawiła się pozycja pieszej wędrówki. Zwiększono interaktywność map o nową wersję przewodników multimedialnych. Wybierając na mapie dany obiekt turystyczny będzie można przeczytać o jego historii, obejrzeć zdjęcia, posłuchać nagrań przewodnika, czy obejrzeć wideo strumieniowe prezentujące obiekt.

Kierowców zapewne ucieszy moduł informujący o bieżącym stanie dróg i korkach na trasie. Bezpłatna wersja Beta aplikacji dostępna jest już teraz, zaś na jej finalną wersję będzie trzeba poczekać do drugiego kwartału tego roku.

Równolegle z prezentacją Nokia Maps 2.0 Beta, Nokia zapowiedziała specjalna wersję aplikacji również na telefony Series 40. Nokia Maps w wersji JAVA, dla telefonów nie będących smartfonami, trafi na rynek do końca pierwszej połowy tego roku. Lista kompatybilnych telefonów nie została jeszcze przedstawiona przez producenta.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)