Nokia ma 4 smartfony z WP7 i jeden tablet

Nokia ma 4 smartfony z WP7 i jeden tablet

Nokia ma 4 smartfony z WP7 i jeden tablet
23.03.2011 14:06, aktualizacja: 23.03.2011 14:25

Na rozkładówce działu R&D firmy Nokia, są już cztery nowe smartfony z systemem Windows Phone 7. Dwa z nich, w co sami nie możemy uwierzyć, mają posiadać rezystywne ekrany dotykowe.

Eldar Murtazin, znany z rzetelnych i wiarygodnych przecieków, informuje na swoim koncie Twitterowym, że Nokia już pracuje nad czterema smartfonami z systemem Windows Phone 7 oraz nad jednym tabletem, najprawdopodobniej opartym na niezapowiedzianym jeszcze Windowsie 8. Dwa z nowych smartfonów mają być oparte na "konstrukcji 2", która ponoć ma zawierać procesor z taktowaniem 800 MHz oraz rezystywny ekran dotykowy.

Plotka o rezystywnych ekranach to dość skomplikowana historia - w chińskich serwisach pojawiła się pogłoska o tym, iż HTC Ignate ma mieć rezystywny ekran, natomiast Eldar Murtazin w swoim Tweecie napisał, że fińska "konstrukcja 2. ma być taka sama, jak w HTC Ignate, po czym większość zagranicznych mediów stwierdziła, że na pewno "konstrukcja 2" będzie mieć rezystywny ekran, tak jak w telefonie HTC.

Obraz
© (fot. via Chip.pl)

Naszym zdaniem to czysta nadinterpretacja, jednak na wyciągnięcie ostatecznych wniosków musimy poczekać do oficjalnej zapowiedzi nowych urządzeń Nokii. "Konstrukcja 1. zakłada natomiast użycie procesora z taktowaniem 1 GHz oraz pojemnościowego ekranu dotykowego.

Murtazin twierdzi także, że Nokia przygotowuje jeden tablet, który najprawdopodobniej opierać się będzie na jeszcze niezapowiedzianym systemie Windows 8.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"10 najlepszych rozszerzeń do Firefoksa"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)