Nokia kupiła producenta mobilnego OS‑a

Nokia kupiła producenta mobilnego OS-a
Źródło zdjęć: © Erkka Piirainen / CC

09.01.2012 16:08, aktual.: 10.01.2012 09:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia kupiła producenta mobilnego systemu operacyjnego przeznaczonego dla prostych telefonów - poinformował jego dotychczasowy właściciel, fundusz inwestycyjny Ferd Capital. Transakcja miała miejsce w listopadzie 2011 roku.

Smarterphone AS jest producentem systemu operacyjnego dla prostych telefonów (ang. feature phone), który przy podstawowych parametrach sprzętowych ma dać jego użytkownikom możliwości zbliżone do tych oferowanych przez smartfony.

Siedziba spółki znajduje się w Oslo, w Norwegii, i zatrudnia 15 pracowników. Wysokość transakcji nie została ujawniona, jednak dotychczasowy właściciel od 2007 roku zainwestował w rozwój Smarterphone AS 6,5 mln euro.

Według Johna Stranda z firmy consultingowej Strand Consult, _ w ten sposób Nokia zamierza walczyć o rynek prostych telefonów, który staje się coraz bardziej konkurencyjny. Nabycie Smarterphone AS ma pozwolić na wyniesienie Symbiana S40 na nowy poziom _.

W ten sposób tłumaczyć można mniejsze zapotrzebowanie Nokii na prace i badania związane z rozwojem systemu Symbian, który trafił w ręce firmy Ixonos. Ta ostatnia poinformowała właśnie, że zamierza zwolnić ponad 10. programistów pracujących nad jego rozwojem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)