Nokia i Samsung inwestują w Swype

Nokia i Samsung inwestują w Swype

Nokia i Samsung inwestują w Swype
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
17.12.2009 07:02, aktualizacja: 17.12.2009 10:06

Nokia i Samsung poinformowały, że zainwestowały w firmę, która opracowała nowy sposób wprowadzania danych za pomocą ekranów dotykowych - Swype.

Nowy sposób wprowadzania danych opiera się na przewidywaniu słów, które zamierza wprowadzić użytkownik. Dzięki temu, według przedstawicieli firmy za nią odpowiedzialnej, ma być możliwe wprowadzenie _ ponad 40 wyrazów na minutę na urządzeniach z ekranem dotykowym _.

Nokia oraz Samsung zainwestowały w nową technologię 5,6 mln dolarów. Taki dopływ funduszy ma pozwolić firmie _ Swype _ na dalsze prace nad technologią oraz poprawę jej funkcjonalności.

Obecnie tylko jeden telefon - _ Samsung Omnia II _ oferowany przez amerykańską sieć Verizon - umożliwia wprowadzanie tekstu za pomocą technologii Swype. Jednak w 2010 roku na rynku mają się pojawić telefony pracujące pod kontrolą systemów Windows Mobile oraz Android, które będą z nią zgodne.

Warto zauważyć, że nie tak dawno Samsung podpisał umowę z firmą _ Nuance _, która również przedstawiła swoją propozycję jeśli chodzi o wprowadzanie tekstu w urządzeniach przenośnych. Tym samym telefony Samsunga, w niedalekiej przyszłości, mają umożliwić co najmniej kilka trybów wprowadzania danych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)