Nokia chce ograniczyć pobór prądu

14.05.2007 11:14, aktual.: 14.05.2007 11:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia planuje wprowadzenie na rynek pierwszych telefonów, które będą wyposażone w funkcję alertów, zachęcających użytkownika do odłączenia ładowarki w momencie, gdy bateria jest w pełni naładowana.

Opcja pojawi się najpierw w telefonach modelach 1200, 1208 oraz 1650. Później stopniowo, będzie wprowadzana we wszystkich produktach fińskiej firmy.

Przedstawiciele Nokii twierdzą, że średnio około dwóch trzecich energii zużywanej do ładowania telefonów jest traconej, jeśli ładowarka jest podłączona od sieci energetycznej po naładowaniu. Firma chce zredukować te straty, a także pracuje nad ograniczeniem energii pobieranej przez same ładowarki.

Alerty są częścią inicjatyw, jakie producenci telefonów komórkowych zobowiązali się podjąć w celu ochrony środowiska. Nokia jako pierwsza zdecydowała o włączeniu tej funkcji w swoich produktach. Jako swój cel, firma stawia sobie dalsze ograniczenie strat energii. Do 2010 ma zamiar zredukować o 50% ilość energii pobieranej przez ładowarki podłączone do telefonu komórkowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)