Nokia Camera wkrótce w każdym telefonie z Windows Phone

Nokia Camera wkrótce w każdym telefonie z Windows Phone

Nokia Camera wkrótce w każdym telefonie z Windows Phone
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.06.2014 09:02, aktualizacja: 27.06.2014 10:46

Microsoft udostępnił deweloperom pakiety SDK z kodem aplikacji Nokii sterującym aparatami fotograficznymi w Lumiach i obsługującym SensorCore.

Oprogramowanie sterujące aparatami w Lumiach jest jednym z najlepiej rozwiniętych na rynku. Pozwala na bezstratny zoom w nagraniach wideo (PureView), szybki dostęp do nastaw manualnych czy nawet zapis zdjęć w bezstratnym formacie DNG. Teraz wypracowane przez lata rozwiązania będą mogły być częścią aplikacji niezależnych deweloperów i trafiać do wszystkich urządzeń z systemami Windows.

Drugą z paczek dla deweloperów jest SensorCore, czyli nowe rozwiązanie Nokii o zastosowaniu m.in. sportowym (zastosowane w Bing Health & Fitness). To, co wyróżnia SensorCore na tle np. Endomondo, to sposób aktywacji treningu. Nie musimy niczego włączać - aplikacja w oparciu o dane z akcelerometru uruchamia GPS po wykryciu określonej aktywności i automatycznie analizuje nasze postępy w ćwiczeniach. Nie trzeba też pauzować treningu w razie dłuższej przerwy. Co ważne, SensorCore nie obciąża przy tym dodatkowo akumulatora - GPS jest aktywny tylko w czasie treningu.

Kto wie, czy rozwiązanie Nokii nie stanie się wkrótce elementem składowym wspomnianego Endomondo w wersji dla Windows Phone. Póki co funkcja jest standardowym dodatkiem do oprogramowania Nokii Lumia 930, 635 i 630, a wkrótce trafi również do Lumii 1520 i Icon po aktualizacji oprogramowania do Lumia Cyan.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)