Nokia: 12 telefonów z WP7 na 2012 rok

Nokia: 12 telefonów z WP7 na 2012 rok

20.04.2011 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia jest najprawdopodobniej w połowie przygotowań do przyszłorocznej premiery swoich smartfonów z Windows Phone. Cztery z nich pojawiłyby się na przełomie lat 2011/2012 i oznaczone ponoć mają być według schematu W-xx, gdzie xx będzie zastąpione cyframi.

Prace nad smartfonami, według informacji redakcji Mobile-review.com, idą pełną parą. Decyzje są zmieniane bardzo często i pospiesznie. Oficjalnych wieści jednak na razie brak. A Windows Phone to młody system. Aktualnie wykorzystywane doń płyty główne są praktycznie identyczne i produkowane przez Qualcomma, dopiero pod koniec roku ma pojawić się obsługa innych procesorów i innych konstrukcji (na przykład sliderów z QWERTY). Nokia, póki co, pracuje nad qualcommową wersją, ale ponoć nerwowo czeka na aktualizację systemu.

Obraz
© Nokia z Windows Phone to wciąż tajemnica (fot. via Chip.pl)

Obecnie za prototypowe urządzenie robi poprawiona wersji Nokii X7 z ekranem WVGA i chipsetem QSD8250. Ekran nie jest AMOLED-owy a sam telefon przypomina HTC Mozart. Aparat ma 8-megapikselową matrycę i ma lampę błyskową i autofokus (który ma być dostępny we wszystkich telefonach Nokii z Windows Phone, by wyraźniej odróżnić je od symbianowej braci). Inny prototyp, opisany przez reportera Mobile-review.com, miał klawiaturę QWERTY i z wyglądu przypominał Nokię E72. Trzecim prototypem była Nokia N8 z zainstalowanym Windows Phone i dwunastomegapikselowym aparatem fotograficznym. Prototyp ten ma być ponoć zmodyfikowany o dwurdzeniowy procesor i układ graficzny Adreno 320.
Ostatnim prototypem jest urządzenie przeznaczone dla mniej wypchanych portfeli, wyprodukowane z tańszych materiałów i w drodze wyjątku nieposiadające autofokusa.

Symbian wciąż ma być rozwijany, ale tylko do końca 201. roku. Potem ów dział zostanie zamknięty, programiści zwolnieni a system zostanie przekazany całkowicie w ręce społeczności.

Wszystkie powyższe informacje pochodzą ze śledztwa i danych uzyskanych przez Mobile-review.com, które znane jest ze swoich dobrych kontaktów z Nokią. Informacje te mają jednak charakter kuluarowy, nieoficjalny i niepotwierdzony.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)