Nintendo Switch: Odpalili system Android Q na konsoli Nintendo

Nintendo Switch: Odpalili system Android Q na konsoli Nintendo

Nintendo Switch: Odpalili system Android Q na konsoli Nintendo
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | InspiredImages
Adam Bednarek
02.03.2019 11:13

Nowa modyfikacja do Nintendo Switch pozwoliła uruchomić na konsoli system Android Q. Niezależna od Nintendo poprawka sprawia, że sprzęt odpalać może nowe gry i aplikacje.

Nintendo Switch to świetna platforma dla graczy - opcje konsoli i przede wszystkim gry sprawiły, że sprzęt Nintendo szybko przekonał do siebie miliony. W naszej redakcji też cieszy się sporym uznaniem. Programiści Billy Laws i Max Keller stwierdzili jednak, że Nintendo Switch da się jeszcze ulepszyć.

Android Q na Nintendo Switch

Programiści zmodyfikowali system konsoli tak, aby dało się odpalić na niej Android Q. Po co? Nie tylko po to, żeby udowodnić, że to możliwe. Dzięki temu na Nintendo Switch można uruchomić aplikacje znane z Androida. Mowa więc nie tylko o grach, które są na smartfonach i tabletach, ale na Nintendo Switch ich nie ma - jak np. wiele pecetowych klasyków, dostosowanych do ekranów komórek.

Modyfikacja może być atrakcyjna dla właścicieli Nintendo Switch ze względu na aplikacje multimedialne. Głównie chodzi o serwisy streamingowe, dzięki którym dałoby się oglądać na Switchu filmy oraz seriale. Wprawdzie YouTube pojawił się na konsoli Nintendo pod koniec 2018 roku, ale dobrze wiemy, że sama aplikacja Google to za mało, żeby zadowolić użytkowników przyzwyczajonych do Netfliksa, HBO czy Amazona.

Android na Switch - co na to Nintendo?

Twórcy modyfikacji przyznają, że ich dzieło ma jeszcze drobne wady, ale te mogą zostać wyeliminowane. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy autorzy udostępnią modyfikację publicznie. Pytanie, jak zareaguje Nintendo, które raczej niechętnie patrzy na niezależne modyfikacje programistów.

Dobreprogramy.pl już na początku 2018 roku zwracały uwagę, że Nintendo Switch ma problemy, bo nie jest odporne na tego typu modyfikacje. I nie tylko, bowiem Nintendo zwalcza również pirackie ROM-y i emulatory.

Warto przypomnieć, że nie tylko Nintendo Switch jest celem hakerów i programistów. PlayStation Classic, nowa wersja kultowego "szaraka", zostało złamane za pomocą klawiatury. Dzięki takiej modyfikacje w przyszłości może być możliwe dostarczenie nowych opcji w konsoli.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)