Nintendo przymierza się do nowej serii produktów

Nintendo przymierza się do nowej serii produktów28.07.2015 09:07
Nintendo przymierza się do nowej serii produktów
Źródło zdjęć: © Nintendo

Oprócz nowej konsoli nazwanej roboczo NX, Nintendo najwyraźniej szykuje się do produkcji nowej rodziny produktów mających na celu poprawę jakości życia.

Do sieci przedostał się fragment patentu Nintendo, który mówi o systemie służącym do monitorowania snu użytkownika. Technologia ta ma składać się z kilku urządzeń - stacji dokującej współdziałającej ze smartfonem, która wyposażona będzie w głośniki, mikrofon, a także liczne czujniki mierzące temperaturę i wilgotność pomieszczenia oraz - co ciekawe - projektor, który wyświetli najważniejsze dane na suficie sypialni.

Z obrazków załączonych do wniosku patentowego wynika, że system będzie mógł być rozbudowywany o dodatkowe elementy - np. coś w rodzaju dywanika, wyposażonego w czujnik tętna. Dane zebrane na temat warunków pokojowych, snu użytkownika czy jego stanu emocjonalnego mają być wysyłane na serwery Nintendo, a następnie analizowane w celu dostarczenia użytkownikowi informacji zwrotnych. Idea całego systemu nie jest jasna, ale prawdopodobnie może chodzić tu o poprawę snu i redukcję stresu. Nie byłoby szczególnie dziwne, gdyby dodano tu elementy grywalizacji - np. porównywanie "wyników snu" ze znajomymi. W końcu - to Nintendo.

Firma zdradzi więcej informacji na temat Quality of Life w przyszłym roku. Na razie musimy traktować tę technologię jako jeden z wielu patentów, które niekoniecznie znajdują odbicie w rzeczywistości.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Ostatnie szlify Intela przed Windows 10

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)