Niezwykły router D-Link

Niezwykły router D-Link06.01.2009 19:34
Niezwykły router D-Link

Firma D-Link zamierza wprowadzić na rynek router o nazwie Xtreme N DIR-685. Oprócz typowych funkcji punktu dostępu Wi-Fi, urządzenie wyposażone jest także w kilka nietypowych dodatków.

D-Link Xtreme N DIR-68. z pewnością nie jest zwyczajnym punktem dostępu (acces point) Wi-Fi działającym w standardzie 802.11n. Urządzenie wyposażone jest bowiem w ekran LCD o przekątnej 3,2 cala, na którym to możemy przeglądać zdjęcia i widgety. Z tyłu obudowy urządzenia zainstalowano dwa porty USB, które dzięki funkcjonalności SharePort mogą służyć jako gniazda wirtualne. Podłączone do nich urządzenia peryferyjne, np. drukarki, czy lub pamięci flash, są widoczne dla wszystkich komputerów pozostających w zasięgu routera. Pozwala to w prosty sposób współużytkować sprzęt i korzystać ze wspólnych zasobów.

288758072208537747
Źródło zdjęć: © (fot. IDG)

Router wyposażony jest w technologię NAS, dzięki czemu umożliwia podłączenie zewnętrznych napędów dyskowych bezpośrednio do sieci. Przy tej okazji Xtreme N DIR-685 wspiera funkcje serwera UPnP i pobierania przez sieć Bit Torrent. Firma D-Link nie określiła jeszcze ceny Xtreme N DIR-685, ale trudno przypuszczać, żeby urządzenie okazało się tanie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)