Niezwykły następca Gorilla Glass?

Niezwykły następca Gorilla Glass?

Niezwykły następca Gorilla Glass?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
05.06.2012 13:24, aktualizacja: 05.06.2012 13:35

Amerykańska firma Corning znana z pancernego Gorilla Glass, chroniącego m.in. wyświetlacze urządzeń mobilnych, prezentuje kolejne supertworzywo. Opatentowane Willow Glass, czyli Wierzbowe Szkło, to szkło tak cienkie, że zgina się jak plastik.

Willow Glass ma grubość zaledwie 10. mikronów, więc jest bardzo lekkie i elastyczne, ale nadal mocne i wytrzymałe. Znajdzie zastosowanie jako powłoka chroniąca różne rodzaje czujników oraz ekrany dotykowe. Nawet, jeśli nie czekamy z wytęsknieniem na tablety i smartfony, które będzie można zwinąć w rulonik, nowa szklana powłoka może posłużyć do zapewnienia dodatkowej warstwy ochronnej urządzeniom o różnych kształtach. Szkło przyda się m.in. do produkcji wyświetlaczy OLED i LCD w różnych kształtach.

Pierwsze najprawdopodobniej będą smartfony, ale Corning testuje też szkło jako warstwę ochronną w panelach słonecznych oraz źródłach światła. Próbki Willow Glass powędrowały do różnych firm, które mają zadecydować, czy technologia im się przyda i zdecydują się na zakup szkła produkowanego…. w rolkach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)