Niewielkie notebooki z nowej serii VAIO E

Niewielkie notebooki z nowej serii VAIO E

Niewielkie notebooki z nowej serii VAIO E
Źródło zdjęć: © Sony
05.02.2010 11:54, aktualizacja: 05.02.2010 12:20

Projektanci serii VAIO E wprowadzili do stylistyki szereg luksusowych elementów. Przykładowo, ramka otaczająca kontrastowy wyświetlacz VAIO jest wyjątkowo wąska, co z jednej strony pozwoliło na powiększenie samego wyświetlacza, a z drugiej podniosło atrakcyjność wyglądu

Mimo małych wymiarów obudowy, nowa seria E jest wyposażona w pełnowymiarową, wyodrębnioną klawiaturę zapewniającą komfort pisania. Nowością w notebookach VAIO, o tak małych wymiarach, jest pełnowymiarowa klawiatura numeryczna.

Obraz
© (fot. Sony)

Wszystkie modele VAIO E są oparte na procesorach Intel Core z nowej rodziny na rok 201. i wyposażone w maksymalnie 4 GB szybkiej pamięci DDR3 oraz twardy dysk o pojemności do 500 GB. Za efektywne przetwarzanie obrazu, odtwarzanie filmów HD i wyświetlanie multimedialnych stron www odpowiada nowa karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 5650 wyposażona w maksymalnie 1 GB pamięci wideo.

Obraz
© (fot. Sony)

Duży, 15,5-calowy (39,4 cm) wyświetlacz VAIO cechuje się kontrastowością i rozdzielczością 136. x 768. Ważnym elementem komputera jest najnowszy system Dolby Home Theater 3, który umożliwia wzbogacenie odtwarzanej muzyki, podkładu muzycznego do gry lub filmowej ścieżki dźwiękowej o efekt przestrzenny.

Wyjście HDMI pozwala na wyświetlanie multimediów w formacie HD na podłączonym telewizorze BRAVIA. Użytkownik ma do dyspozycji trzy znajdujące się z boku obudowy porty USB, które uzupełnia czwarty, szybki port eSATA/USB. Podłączając do tego dwufunkcyjnego portu zewnętrzny twardy dysk SATA, można uzyskać bardzo dużą szybkość przesyłania plików - nawet do 5 razy większą niż przez interfejs USB 2.0. Użytkownicy, którzy nie potrzebują na razie złącza eSATA, mogą naturalnie wykorzystywać ten port jak każdy inny port USB.

Nowa seria VAIO E umożliwia surfowanie po Internecie w ciągu zaledwie kilku sekund od naciśnięcia przycisku WEB i nie wymaga uruchomienia systemu operacyjnego. Funkcja ta oszczędza czas i akumulator.

Obraz
© (fot. Sony)

Dodatkowym udogodnieniem jest integracja funkcji szybkiego dostępu do Internetu z narzędziem Evernote for VAIO. To łatwe w użyciu narzędzie do obsługi „wycinków z Internetu”. umożliwia zapis wszystkich ciekawych materiałów znalezionych w sieci. Wystarczy kliknąć na tekście, ilustracji bądź całym dokumencie, by narzędzie Evernote automatycznie oznaczyło, zdalnie zapisało i odpowiednio uporządkowało wybrany materiał. Kolekcję takich "wycinków" można później przeglądać na każdym komputerze klasy PC, a nawet na telefonie komórkowym.

Specjalny przycisk ASSIST uruchamia program VAIO Care. Program ten ułatwia konserwację oraz diagnozowanie i rozwiązywanie ewentualnych problemów z komputerem - cała procedura sprowadza się do kilku kliknięć myszą. Nie możesz uruchomić Windows? Naciskasz przycisk ASSIST, a komputer VAIO poprowadzi Cię przez diagnozowanie i rozwiązywanie problemów.

Obraz
© (fot. Sony)

Unikatową cechą komputerów VAIO jest również szereg firmowych programów Sony ułatwiających korzystanie z multimediów. Naciśnięcie przycisku VAIO z przodu obudowy uruchamia program Media Gallery, pozwalający w prosty sposób przeglądać kolekcję muzyki, zdjęć i filmów. Program ten może nawet pomóc w wyborze odpowiednich plików na podstawie historii przeglądania i preferencji użytkownika. Edycję i udostępnianie filmów i zdjęć oraz zarządzanie nimi umożliwia nowy program PMB (Picture Motion Browser) VAIO Edition. Wszystkie nowe modele VAIO E są dostarczane z oryginalnym systemem Windows 7 Home Premium Edition.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)