Niewielki PIKO projektor Acer C20

Niewielki PIKO projektor Acer C20
Źródło zdjęć: © Acer

02.11.2010 11:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stale rosnąca popularność smartfonów lub telefonów z zaawansowanymi funkcjami sprawia, że fotografowanie oraz nagrywanie filmów stało się niezwykle łatwe. Trudności zaczynają się jednak, gdy chcemy pokazać przyjaciołom najzabawniejsze zdjęcia lub najciekawsze filmy z wakacji. Trzeba wówczas przekazywać sobie telefon z rąk do rąk, albo skorzystać z notebooka lub nieporęcznego projektora. Dzięki nowemu PIKO projektorowi Acer C20, który mieści się w kieszeni, można wygodnie pokazywać filmy, zdjęcia lub prezentacje w każdym miejscu

Piko projektor C20. chociaż ma wymiary smartfona, zapewnia wysoką jakość obrazu. Porty USB oraz HDMI pozwalają na łatwe podłączenie projektora C20 do laptopa, telefonu komórkowego lub kamery wideo oraz wygodne wyświetlanie filmów, zdjęć lub prezentacji na dowolnej powierzchni i uzyskanie obrazu o przekątnej od 13 cm do 168 cm. Co więcej, do oglądania filmów nie jest potrzebny oddzielny wzmacniacz audio, ponieważ projektor jest wyposażony we wbudowany głośnik. Urządzenie charakteryzuje współczynnik kontrastu 2000:1 oraz rozdzielczość WVGA prezentującą obraz w formacie 16:9.

Obraz
© (fot. Acer)

Projektor C2. może być również używany bez podłączania do komputera. Gniazdo kart SDHC daje pełny dostęp do plików multimedialnych, w tym muzycznych, wideo oraz zdjęć, zapisanych na karcie Micro SD o standardowej lub zwiększonej pojemności. Ponadto, dzięki multimedialnym funkcjom portu USB, takim jak USB Slide Show, prezentacje, filmy oraz zdjęcia można wyświetlać bezpośrednio z pamięci USB.

Nowy piko projektor C2. jest wyposażony w technologię DLP oraz lampę RGB LED, która podwyższa jakość obrazu. W porównaniu z tradycyjnymi lampami, technologia LED ma kilka istotnych zalet. Po pierwsze zostaje praktycznie wyeliminowana konieczność wymieniania lampy, ponieważ żywotność diod LED przekracza 20 000 godzin, a ponadto lampa LED nie zawiera delikatnych elementów, takich jak włókno żarnika lub szklana bańka. W połączeniu z technologią DLP, lampa LED zapewnia lepsze nasycenie barw oraz większy kontrast. Gdy warunki oświetleniowe nie wymagają wykorzystania maksymalnej jasności projektora, można włączyć tryb EcoMode zwiększający trwałość lampy i obniżający pobór mocy.

Z biegiem czasu, jakość kolorów wyświetlanych przez projektor może ulegać pogorszeniu, wskutek czego obraz nabiera żółtego lub zielonego zabarwienia. W celu zapewnienia niezmiennej jakości obrazu nawet po długim okresie eksploatacji, w projektorach Acer są obecnie stosowane technologie ColorSafe II oraz DLP, a także wyjątkowa funkcja kompensowania kolorów w układzie optycznym. Dzięki temu odwzorowanie barw praktycznie nie pogarsza się z biegiem czasu.

Cena projektora Acer C2. wynosi 999 zł brutto.

Specyfikacja techniczna na następnej stronie.
Specyfikacja techniczna
Obraz
© Kliknij, aby powiększyć (fot. Acer)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)