Niewidzialna myszka

Niewidzialna myszka

Niewidzialna myszka
Źródło zdjęć: © pranavmistry.com/projects/mouseless/
08.07.2010 11:56, aktualizacja: 08.07.2010 12:11

Standardowa myszka komputerowa to bardzo wysłużony projekt, obecny na świecie od wielu lat. Choć trwają prace nad innymi sposobami interakcji z komputerem, to jednak przyzwyczajeni jesteśmy do tego dwu-przyciskowego towarzysza klawiatury. W poszukiwaniu godnych następców komputerowego "gryzonia" powstała "niewidzialna myszka"

Mouseless to kolejny projekt naukowców z MIT. Urządzenie to pozwala na zachowanie przyzwyczajeń, dając ręce swobodę wykonywania ruchów. Składa się z dołączonego do komputera lasera i kamery podczerwieni. Promienie lasera oświetlają obszar stołu, na którym spoczywa dłoń. Następnie są one odbijane od powierzchni skóry, co rejestrowane jest i interpretowane przez kamerę. Ruchy dłoni powodują odpowiednie ruchy kursora, a poruszanie palcami - kliknięcia.

Urządzenie Mouseless można udoskonalić dodając wykrywanie dodatkowych gestów jak korzystanie z dwóch rąk, w celu zbliżania lub oddalania obrazów, rozpoznawanie składania ręki w pięść czy inne bardziej skomplikowane ruchy. Może to w przyszłości prowadzić do znacznego ułatwienia pracy z komputerem. Na stronie swego projektu, Pranav Mistry mówi, iż udało się zbudować prototyp, który kosztował ok. 20 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)