Niesamowite zdjęcie panoramiczne Tokio

Niesamowite zdjęcie panoramiczne Tokio

Niesamowite zdjęcie panoramiczne Tokio
Źródło zdjęć: © www.stuffpolska.tv
07.08.2013 15:29, aktualizacja: 07.08.2013 15:40

Pamiętasz zdjęcie zaprzysiężenia Prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy o rozdzielczości 1474 Mpx, zrobione przez Davida Bergmana w 2009 r.? Założyciel 360cities.net – Jeffery Martin – właśnie je pobił swoim 150-gigapikselowym ujęciem Tokio. Teraz możesz udać się do japońskiej stolicy prosto ze swojej kanapy, bez konieczności wydania kilku tysięcy złotych na samolot.

Pamiętasz zdjęcie zaprzysiężenia Prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy o rozdzielczości 1474 Mpx, zrobione przez Davida Bergmana w 2009 r. Założyciel 360cities.net – Jeffery Martin – właśnie je pobił swoim 150-gigapikselowym ujęciem Tokio. Teraz możesz udać się do japońskiej stolicy prosto ze swojej kanapy, bez konieczności wydania kilku tysięcy złotych na samolot.

Do stworzenia tego masywnego obrazu wykorzystano 1. 000 ujęć zrobionych przez Martina ze szczytu Tokyo Tower w ciągu sześciu godzin. Zdjęcia zostały później połączone przez superkomputer Fujitsu wyposażony w 192 GB pamięci RAM, dwa czterordzeniowe procesory Xeon i kartę graficzną 4 GB. Po zakończeniu procesu trwającego trzy miesiące zdjęcie od razu trafiło do sieci.

Jeśli lubisz fotografię i chciałbyś pójść w ślady Martina, mamy dla ciebie kilka wskazówek na to jak stworzyć podobny obraz własnego miasta - założyciel 360cities.net do swojego najnowszego dzieła wykorzystał DSLR Canon 7. zaopatrzony w teleobiektyw 400 mm i głowicę do robienia panoram Clauss Rodeon.

To nie pierwsza gigapikselowa panorama Tokio stworzona przez 360cites.net – w sieci znajdziesz zdjęcie wykonane tym razem z wierzy Mori Tower, które przedstawia dzielnice Roppongi. Poza wielką panoramą stolicy Japonii, na stronie znajdziemy m.in. 18-gigapiskselowe ujęcie Pragi, 80-gigapikselową panoramę Londynu z 2010 r. i jej aktualizację z 2012 r. (o jeszcze większej rozdzielczości).

Źródło: 360cities.net via CNET

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)