Nieistniejące miasto Google

Nieistniejące miasto Google

Nieistniejące miasto Google
Źródło zdjęć: © Google
09.11.2009 15:07

W usłudze Mapy Google można znaleźć nieistniejące w rzeczywistości miasto Argleton. Zgodnie z lokalizacją podaną w internetowej usłudze Google miejscowość - widmo znajdziemy w angielskim hrabstwie Lancashire w pobliżu innego miasta o podobnie brzmiącej nazwie - Aughton

W momencie pojawienia się miasta Argleton w usłudze lokalizacyjnej Google, miejscowość została zindeksowana przez firmy, które korzystają z danych Google Maps w celu udostępniania usług szerokiemu gronu odbiorców. W związku z powyższym w Internecie można znaleźć różnego rodzaju firmy, adresy, trasy do uprawiania joggingu lub usługi randkowe oferowane w mieście Argleton. W rzeczywistości wszystkie te oferty znajdują się w innych miejscach, a z nieistniejącą miejscowością łączy je jedynie identyczny kod pocztowy.

Obraz
© (fot. Google)

Jak podaje serwis telegrach.co.uk Joe Moran –. pracownik uniwersytetu Johna Moore’a w Liverpoolu stworzenie nieistniejącej miejscowości w Google Maps może być działaniem celowym. Czasami wprowadza się w usłudze fałszywe ulice, którym nadaje się nieistniejące nazwy lub zmienia się ich długość. Takie działanie ma na celu wyłapywanie firm, które tworzą mapy bez płacenia za korzystanie z usług kartograficznych internetowego giganta. Firmy, które legalnie korzystają z produktów Google są informowane o celowo wprowadzonych błędach, aby oferowane przez te firmy produkty były pozbawione tych nieprawidłowości.

Przedstawiciele Google przyznają, że opisane praktyki rzeczywiście są stosowane, ale zdarzają się również przypadkowe błędy na mapach i opisywana sytuacja "widmowego" Argleton jest prawdopodobnie wynikiem takiego właśnie błędu, a nie celowym działaniem amerykańskiego koncernu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)