Niebezpieczny smartfon

Niebezpieczny smartfon

Niebezpieczny smartfon
05.06.2008 10:25

Credant Technologies przygotowała raport na temat bezpieczeństwa danych korporacyjnych. Zdaniem specjalistów większym zagrożeniem niż laptopy stały się obecnie smartfony.

Raport powstał na bazie 300 ankiet wypełnionych przez osoby zajmujące się kwestiami IT w amerykańskich firmach. Głównym czynnikiem ryzyka wypływu poufnych informacji są według ankiety smartfony. Wskazało je 97% respondentów pracujących w firmach powyżej 1000 pracowników i 91% pracowników mniejszych przedsiębiorstw.

Obraz

Nowoczesne telefony służą synchronizacji z pocztą korporacyjną (90% ankietowanych). Aż 44% ankietowanych przyznało, że nie zabezpiecza swojej poczty dodatkowym hasłem - a zatem telefon, który dostanie się w niepowołane ręce może dać dostęp do wielu poufnych informacji.

Niewielkie gabaryty telefonów zwiększają ryzyko kradzieży. Same zaś telefony nie są przeważnie tak mocno kontrolowane przez pracodawców jak wnoszenie prywatne laptopy, dyski twarde czy pamięci flash, których zazwyczaj nie można wnosić na teren firmy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)