Nie zjadajcie kapsułek do prania!

Nie zjadajcie kapsułek do prania!04.08.2015 11:15
Nie zjadajcie kapsułek do prania!
Źródło zdjęć: © Fotolia | Africa Studio

Na rynku detergentów i środków czystości rozpoczęła się prawdziwa rewolucja, której motorem jest głównie wygoda użytkowników. Okazuje się jednak, że co roku na świecie odnotowuje się aż 16 tys. przypadków zatruć kapsułkami do prania. Dlatego Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje do rodziców o ostrożność. Opakowania z tego rodzaju detergentami również należy dokładnie zamykać i przechowywać w miejscach niedostępnych dla najmłodszych.

Liczba przypadków zatrucia kapsułkami do prania w naszym kraju nie jest zastraszająca. Mimo to trzy przypadki, o których poinformowano UOKiK to wystarczająca wiele, aby apelować do rodziców o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Poszkodowane zostały dzieci w wieku do dwóch lat i do każdego wypadku doszło w wyniku niewłaściwego i niestarannego zabezpieczenia opakowań z kapsułkami przez rodziców lub opiekunów.

288763839544309907
Źródło zdjęć: © (fot. UOKiK.gov.pl)

Światowe statystyki nie pozostawiają wątpliwości –. z danych OECD, wynika, że każdego roku na świecie odnotowanych jest około 16 tys. przypadków zatruć kapsułkami do prania. Przyczyną większości z nich jest niewłaściwe przechowywanie, mimo to, że produkty przeważnie prawidłowo są oznakowane przez producentów oraz zawierają przepisowo wymagane ostrzeżenia.
_ Dlatego UOKiK przypomina, aby: _

  1. Przeczytaj uważnie ostrzeżenia, które producent umieszcza na opakowaniu.
  2. Dziecko nie potrafi odróżnić kolorowej i miękkiej kapsułki do prania od zabawki, czy słodyczy, dlatego trzymaj detergenty poza zasięgiem najmłodszych – np. na wysokiej półce.
  3. Szczelnie zamykaj opakowanie po każdym użyciu i nie zostawiaj kapsułek poza oryginalnym pudełkiem.
  4. Kapsułki nie służą do zabawy, dlatego nie pozwól, aby bawili się nimi najmłodsi.
  5. Nieprawidłowości związane z niewłaściwym oznakowaniem produktów zgłoś natychmiast Inspekcji Handlowej.
  6. W przypadku zagrożenia zdrowia natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

_ Źródło: UOKiK / WP _

Zobacz także jaki proszek do prania wybrać

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)