Nie daj się podglądać! Ubierz to!

Strona głównaNie daj się podglądać! Ubierz to!
05.04.2013 13:45
Nie daj się podglądać! Ubierz to!
Źródło zdjęć: © chip.pl

Adam Harvey, artysta, stworzył linię ubrań, które mają uczynić cię niewidzialnym dla dronów i innych urządzeń do inwigilacji obywateli.

Czujesz, że coś lub ktoś cię obserwuje? Obawiasz się wykorzystywanych przez władzę najnowszych zdobyczy techniki do inwigilacji obywateli? Projektant Adam Harvey ma dla ciebie rozwiązanie. A konkretnie, linię ubrań, na którą składają się bluza, szalik i burka. Wykonane są z metalizowanej tkaniny, która utrudnia wykrycie cię za pomocą urządzeń termowizyjnych. Oznacza to, że dalej będziesz widoczny dla „zwykłych ludzi”, natomiast staniesz się zupełnie niewykrywalny dla dronów.

– _ Szalik i burka przypominają te, które noszone są przez Muzułmanów. Nie bez przyczyny. – Zastosowanie tych ubrań jest podobne do hidżabu i burki. Te mają służyć jako zasłona, która oddziela człowieka od Boga. Moje ubrania po prostu oddzielają człowieka od dronów _–. tłumaczy Harvey.

Linia została nazwana Stealth Wear i ma być „odpowiedzią na ciągłą inwigilację i coraz większą władzę tych, którzy inwigilują”.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Pełny Photoshop za niecałe 40 dolarów"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)