Netscape.com: Powrót do przeszłości

10.09.2007 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ważny dla AOL LLC serwis Netscape.com, który 15 miesięcy temu przeszedł gruntowną przemianę w stylu Web 2.0 i został społecznościowym serwisem newsowym z powrotem stanie się tradycyjnym portalem.

W zamieszczonym w czwartek oficjalnym poście na blogu, przedstawiciel Netscape tłumaczy, że w wyniku próśb odwiedzających witrynę Netscape.com, firma zdecydowała się porzucić pomysł redesignu witryny.

W skrócie - ludzie chcą bardziej tradycyjnego serwisu, gdzie newsy są dobierane przez redaktorów Netscape.com, a nie odwiedzających. W zmienionej wersji pojawią się także pole wyszukiwania oraz odnośniki do serwisów AOL i Netscape.

Na ostatniej konferencji prasowej przedstawiciele Netscape.com utrzymywali, że pozostaną przy formacie, który przyjęli w czerwcu zeszłego roku, by konkurować z takimi serwisami Web 2.0 jak Digg.com.

Jednak już dzisiaj, ci, którzy chcą zobaczyć jak wygląda nowy-stary Netscape.com mogą to zrobić odwiedzając ten - http://netscape.aol.com/ adres.

Dowodem na to, że wszystko co jest nowe już kiedyś było jest właśnie nowa edycja Netscape.com, która wygląda bardzo podobnie do wersji serwisu sprzed metamorfozy Web 2.0

Gdy Netscape.com w pełni wdroży nową-klasyczną wersję, AOL przeniesie dotychczasowy serwis społecznościowy pod nieznany jak dotąd adres.

Decyzja o przemianie Netscape.com była do przewidzenia. Jason Calacanis, przedsiębiorca, który dorobił się na blogach, mózg przemiany Netscape.com w serwis społecznościowy, opuścił AOL w listopadzie 2006 r., krótko po tym jak Jonathan Miller został zastąpiony na stanowisku CEO. Miller nadzorował w październiku 2005 r. przejęcie Weblogs Inc., firmy Calacanisa i stał się jego mentorem w AOL.

Interesujące, że sekcja wiadomości dostarczanych przez użytkowników serwisu AOL News, oparta jest właśnie na Netscape.com. Nie wiadomo jak przemiana Netscape.com wpłynie na AOL News.

AOL nie odpowiedziało na prośbę komentarza do tego tekstu.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)