Netscape 9 - dla wszystkich

Netscape 9 - dla wszystkich
Źródło zdjęć: © Netscape

16.10.2007 17:00, aktual.: 17.10.2007 09:54

Nową wersję przeglądarki internetowej można zainstalować w systemie Windows, Linux oraz Mac OS X. Niestety mechanizm automatycznej aktualizacji w 8.x nie zainstaluje najnowszego wydania - trzeba to zrobić ręcznie. Zobacz jak zmieniły się wygląd i funkcje programu. Czy Netscape to synonim Firefoksa?

W nowym wydaniu aplikacji wprowadzono zmiany w interfejsie w taki sposób, aby jak najwięcej miejsca mogły zajmować strony internetowe. To zapewne ukłon producenta w stronę posiadaczy komputerów przenośnych, które najczęściej posiadają 15-calowe ekrany. Dziewiątka posiada także system automatycznej korekcji wpisywanych adresów URL, który przydaje się podczas wprowadzania popularnych adresów - np. przeglądarka sama postawi kropkę w odpowiednim miejscu. Wprowadzono także kilka ułatwień w przeglądaniu stron ( zapamiętywanie adresów bez dodawania ich do zakładek, szybki restart przeglądarki z zapamiętaniem otwartych stron, zmiana rozmiaru obszarów tekstu na stronach ) oraz obsługę rozszerzeń przeznaczonych do przeglądarki Firefox 2.x.

Po zainstalowaniu programu odnieśliśmy wrażenie, że to nie Netscape, ale Firefox ze zmienioną skórką. Wszystkie funkcje są niemal identyczne i, w porównaniu do wydania ósmego, jeszcze bardziej zbliżono się pod względem funkcjonalności i wyglądu do przeglądarki ze znakiem ognistego lisa. Jeśli lubisz zielonkawy kolor, masz słabość do marki Netscape z dawnych lat i nie masz problemów z językiem angielskim sięgnij po nowy produkt. Jeżeli cenisz wygodę i wolisz samodzielnie dostosować przeglądarkę, zainstaluj zwykłego Firefoksa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta - http://browser.netscape.com/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)