Netia uruchomiła swój własny speedtest

Netia uruchomiła swój własny speedtest

Netia uruchomiła swój własny speedtest
Źródło zdjęć: © netia
27.05.2011 18:56

Netia uruchomiła miernik prędkości łączy działających w jej sieci. Badana jest prędkość pomiędzy modemem klienta a serwerem znajdującym się w centralnej części sieci operatora.

_ Nasz test prędkości (speedtest) będziemy jeszcze podrasowywać graficznie, ale pod względem funkcjonalnym jest to już praktycznie docelowe rozwiązanie. Nie chcieliśmy odkrywać Ameryki w konserwach, dlatego sięgnęliśmy po istniejące, profesjonalne rozwiązanie firmy, której popularny speedtest (speedtest.pl) już od wielu lat funkcjonuje na rynku _ - pisze na firmowym blogu Netii Karol Wieczorek.

Pomiaru można dokonać na stronie tester.netia.pl.

_ Różnica pomiędzy naszym testerem a rozwiązaniami zewnętrznymi jest taka, że nasz speedtest jest postawiony na silnym serwerze w naszej sieci szkieletowej, co zapewnia obiektywizm wyniku (wiele popularnych testów prędkości lub łączy do nich ulega okresowemu przeciążeniu, przez co prezentowane wyniki nijak się mogą mieć do rzeczywistości) _ - pisze dalej Wieczorek.

Do bazy wyników dostęp mają też konsultanci wsparcia technicznego, co jest bardzo pomocne przy procesowaniu ewentualnych zgłoszeń, dotyczących transferu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)