Netia sprzedała swoją jedyną kablówkę Vectrze

Netia sprzedała swoją jedyną kablówkę Vectrze

Netia sprzedała swoją jedyną kablówkę Vectrze
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
19.05.2011 10:31, aktualizacja: 19.05.2011 11:41

Vectra kupiła od Netii sieć analogowej telewizji kablowej działającą w Bydgoszczy i kilku okolicznych miejscowościach. Sprzedana została sama infrastruktura, bez klientów, zapewniająca dostęp do kilkunastu tysięcy gospodarstw domowych

Infrastruktura sieci koncentrycznej przejęta od Netii obejmuje część Bydgoszczy oraz 5 okolicznych miejscowości: Nowe nad Wisłą, Nakło, Paterek, Świecie i Tuchola. Zakup uzupełnia istniejącą infrastrukturę Vectry: w Nakle i Świeciu Vectra jest już obecna, natomiast Bydgoszcz jest nowym miastem, gdzie operator rozpocznie rynkową ekspansję.

Obraz
© (fot. Thinkstockphotos)

- Sprzedaż sieci koncentrycznej jest efektem realizacji strategii Netii, polegającej na skupieniu się na technologiach o kluczowym znaczeniu. Telewizja analogowa, oferowana na bardzo ograniczonym terenie, generuje koszty, nie dając korzyści efektu skali. Netia dąży do ujednolicenia platform technologicznych, za pomocą których dostarcza usługi. Usługi TV zdecydowanie bardziej efektywnie możemy dostarczać w technologii IP - powiedział Karol Wieczorek, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej Netii.

Wieczorek pytany przez TELEPOLIS.PL o wartość transakcji powiedział tylko, że uzyskana cena jest dla Netii bardzo zadowalająca. Można ją szacować na kilka mln zł.

Kablówka w portfolio Netii znalazła się na początku 200. roku, została przejęta wraz ze spółką El-net. 6 tys. klientów kablówki zostało już poinformowanych o tym, że Netia zaprzestanie świadczenia usług w wakacje, umowa zostanie rozwiązana za porozumieniem stron, a wszyscy chętni mogą podpisać nowe umowy z Vectrą.

_ Z satysfakcją przyjmujemy zwiększenie obecności Vectry w regionie kujawsko-pomorskim. To dla nas duże wyzwanie, możliwość istotnego wzrostu liczby abonentów każdej z naszych usług. Dotyczy to zwłaszcza Bydgoszczy, w której już podjęliśmy działania zmierzające do powiększenia zasięgu pozyskanej od Netii sieci _ - powiedział Krzysztof Burmer, dyrektor operacyjny Vectry.

Vectra planuje w najbliższych miesiącach uruchomić na pozyskanych zasobach usługi telewizji cyfrowej i wiele innych.

Grupa Vectra to drugi pod względem liczby abonentów telekomunikacyjny operator kablowy w Polsce. Obsługuje 773 tys. klientów w 157 miastach na terenie całego kraju.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)