Netflix szykuje się do wejścia do Polski

Netflix szykuje się do wejścia do Polski

Netflix szykuje się do wejścia do Polski
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
01.04.2015 08:47, aktualizacja: 01.04.2015 10:51

Dzisiaj, z Netflixa w Polsce, korzystają najbardziej uparci użytkownicy, którzy korzystając z tuneli VPN oszukują serwisy Netflixa tylko po to, żeby móc legalnie oglądać swoje ulubione seriale.

Jednak, korzystając z tunelu VPN teoretycznie łamią regulamin serwisu Netflix, co samo w sobie jest trochę bez sensu, również według samego Netflixa, który proponuje nowy typ usługi: Netflix Global. Netflix Global oferowałby płatny dostęp do filmów, seriali i innych materiałów wideo każdemu, kto zechciałby za to zapłacić, bez względu na kraj, z którego by się łączył.

Brzmi pięknie? Nawet bardzo, zakładając oczywiście, że cena globalnego dostępu do Netflixa byłaby podobna do tej w Stanach (8 dolarów miesięcznie, zaokrąglając około 30zł). Na to mogą się jednak nie zgodzić właściciele praw autorskich, którzy musieliby sprzedać Netflixowi licencję globalną na swoje produkcje. To jednak nie jest nasz problem, a skoro Netflix rozważa opcję Netflix Global, musi wiedzieć coś więcej. Albo po prostu zamierza rozbudować swoje własne portfolio do tego stopnia, że nie będzie potrzebował innych produkcji.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Grafenowa żarówka jeszcze w tym roku

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)