To nie koniec sensacji z E3. Netflix przedstawia swoje gry wideo!

To nie koniec sensacji z E3. Netflix przedstawia swoje gry wideo!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.06.2019 22:00, aktual.: 12.06.2019 22:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Netflix zaskoczył wszystkich podczas tegorocznego E3. Jeszcze w tym roku wyjdą co najmniej dwie gry wideo oparte na jego oryginalnych filmach i serialach. I nie chodzi o interaktywne produkcje pokroju "Black Mirror: Bandersnatch".

Pierwsze informacje zdradziło Nintendo podczas swojej konferencji na E3. Przedstawiciele firmy ujawnili, że powstaje gra wideo na Nintendo Switch, która będzie całkowicie oparta na jednym z seriali Netfliksa. Chodzi o „The Dark Crystal Age of Resistance Tactics”. Sam serial będzie miał premierę 30 sierpnia. Daty premiery gry jeszcze nie znamy. Wiadomo jednak, że wyjdzie ona w tym roku.

Będzie to taktyczna gra rozgrywana w turach. Zadaniem gracza będzie werbowanie do drużyny postaci oraz potworów z całego świata fantasy Thra. Następnie będą brali oni udział w bitwach – w sumie w 80 potyczkach.

Nintendo opublikowało już nawet trailer gry „The Dark Crystal Age of Resistance Tactics”:

Ale nie tylko na Nintendo Switch będzie można w nią zagrać. Dostępna będzie także na Macbooki, pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gracze kupią ją na całym świecie, z wyjątkiem Chin, Rosji, Syrii, Korei Północnej, Iranu i Krymu.

Stranger Things 3: The Game

To jednak nie koniec, bo w trakcie targów E3 i Netflix ma swoje eventy. Gigant filmowy zorganizował panel dyskusyjny, na którym zdradził więcej szczegółów. Jak zaznaczają przedstawiciele, firma nadal koncentruje się na produkcji filmów i seriali, ale chce „zagwarantować użytkownikom dobrą zabawę nawet, gdy nie korzystają z serwisu”.

Stąd pomysł na gry wideo oparte na jego filmach i serialach. Kolejną, o której już wiemy, jest „Stranger Things 3: The Game”. I tu znana jest także data premiery – 4 lipca tego roku. Dostępna będzie na Macbooki, pecety, Nintendo Switch, Xbox One, Play Station 4, Androida i iOSa. Kupić będzie ją można na całym świecie, poza Chinami, Rosją, Syrią, Koreą Północną, Iranem i Krymem.

Łączyć będzie się tu grafika w stylu retro z nowoczesną, przygodową rozrywką. Gracze będą mogli łączyć siły ze sobą w trybie wieloosobowym. Ich zadaniami będzie m.in. odkrywanie zakątków Hawkins czy pokonanie Łupieżcy Umysłów – jednej z dwunastu postaci z serialu.

Netflix w świecie gier wideo – gra nr 3

Kolejna produkcja także będzie oparta na uniwersum ze „Stranger Things”, ale dostępna będzie tylko na Androida i iOSa. Ma to być naszpikowana fabularnymi zagadkami gra miejska. Tu także dostępny będzie tryb wieloosobowy. Premiera przewidziana jest na przyszły rok.

To nie wszystko. Poza trzema produkcjami, które właśnie zapowiedział Netflix, atrakcji dla graczy będzie więcej. Netflix współpracuje z takimi producentami gier jak Roblox, Ubisoft czy Behaviour. W grach tych wydawców jeszcze w tym roku pojawią się postaci z oryginalnych filmów i seriali Netfliksa oraz elementy światów stworzonych w tych produkcjach filmowych.

Netflix nie podał na razie cen swoich gier.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)