Nesco TM-1: ekspres do... herbaty

Nesco TM-1: ekspres do... herbaty

Nesco TM-1: ekspres do... herbaty
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.05.2013 12:57

Miłośnicy kawy są znacznie bardziej rozpieszczani przez producentów sprzętu kuchennego niż amatorzy herbaty. Różnorodne ekspresy do kawy są szeroko dostępne w wielu wariantach cenowych, tak więc każdy smakosz espresso może wybrać sprzęt najbardziej odpowiadający jego potrzebom.

Oferta urządzeń do przygotowywania herbaty jest jednak znacznie węższa. Chociaż w Azji parzenie i picie herbaty to cała ceremonia, u nas raczej przyjęło się po prostu zalewać torebkę "ekspresowej" wodą z czajnika. Na rynku istnieją jednak specjalnie stworzone w tym celu urządzenia, takie jak omawiany poniżej Nesco TM-1.

Nesco TM-1 pozwala na zaparzanie herbaty zarówno sypanej, jak i ekspresowej, w torebkach. Urządzenie działa bardzo prosto - najpierw woda nalewana do litrowego pojemnika umieszczonego w górnej części obudowy jest podgrzewana do odpowiedniej temperatury (a należy pamiętać, że ta zależy od rodzaju herbaty i niekoniecznie herbatę zalewać powinniśmy wrzątkiem!). Następnie zaparzana jest przepływając do dzbanka umieszczonego w dolnej części urządzenia.

Trzeba jednak pamiętać, że zaparzenie herbaty w ten sposób trwa trochę wolniej niż przy pomocy czajnika. Mamy jednak dzięki temu pewność, że to co pijemy, zostało przygotowane prawidłowo.

Cena - około 200 złotych.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)