Nesco TM‑1: ekspres do... herbaty

Nesco TM-1: ekspres do... herbaty
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.05.2013 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Miłośnicy kawy są znacznie bardziej rozpieszczani przez producentów sprzętu kuchennego niż amatorzy herbaty. Różnorodne ekspresy do kawy są szeroko dostępne w wielu wariantach cenowych, tak więc każdy smakosz espresso może wybrać sprzęt najbardziej odpowiadający jego potrzebom.

Oferta urządzeń do przygotowywania herbaty jest jednak znacznie węższa. Chociaż w Azji parzenie i picie herbaty to cała ceremonia, u nas raczej przyjęło się po prostu zalewać torebkę "ekspresowej" wodą z czajnika. Na rynku istnieją jednak specjalnie stworzone w tym celu urządzenia, takie jak omawiany poniżej Nesco TM-1.

Nesco TM-1 pozwala na zaparzanie herbaty zarówno sypanej, jak i ekspresowej, w torebkach. Urządzenie działa bardzo prosto - najpierw woda nalewana do litrowego pojemnika umieszczonego w górnej części obudowy jest podgrzewana do odpowiedniej temperatury (a należy pamiętać, że ta zależy od rodzaju herbaty i niekoniecznie herbatę zalewać powinniśmy wrzątkiem!). Następnie zaparzana jest przepływając do dzbanka umieszczonego w dolnej części urządzenia.

Trzeba jednak pamiętać, że zaparzenie herbaty w ten sposób trwa trochę wolniej niż przy pomocy czajnika. Mamy jednak dzięki temu pewność, że to co pijemy, zostało przygotowane prawidłowo.

Cena - około 200 złotych.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)