Nauczyciele klną w Internecie jak szewcy

Nauczyciele klną w Internecie jak szewcy

Nauczyciele klną w Internecie jak szewcy
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
04.01.2010 11:18

Sterta bluzgów, obelg w Internecie, już nikogo nie dziwi. I choć przodują w tym nastolatki, to niewybredny język nieobcy jest także użytkownikom stron dla nauczycieli, donosi "Metro"

Wystarczy poczytać forum "Głosu Nauczycielskiego", największego tygodnika branżowego (wydawanego od 191. roku). Podwyżki dla pedagogów internautka "ala" podsumowała: "skur...o i kure...wo!". "To nie pomyłka, to polityka. Wiedzą, jaką grupę zawodową da się wydymać" - dodaje "aurum". "Bolek1" wieść o tym, że nauczyciele będą pracować dłużej, kwituje "chyba w kiblu, jako dziadki klozetowe".

W rozmowach nauczycieli roi się też od błędów: internautka "Beta" nie może "uwieżyć", że zmienią się przepisy emerytalne, choć w świętokrzyskim, "z kąd" pochodzi, sytuacja na rynku pracy jest taka trudna.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Podobne kwiatki można znaleźć, przeglądając temat "Przykre życiowe sprawy nauczycieli" na forum organizacji pozarządowych Ngo.pl. "Misza" o dodatkowej godzinie, którą od tego roku muszą przepracowywać nauczyciele: "Nic nie robię z dodatkową godziną (...). Wykażę, że przepracowuję 4. godzin w tygodniu i wszyscy mogą mnie w d... pocałować". Marek Jaworski (jako jedyny podpisał się imieniem i nazwiskiem, a nie nickiem) twierdzi, że Karta nauczyciela promuje "+przydupasów+ dyrektora, donosicieli i miernotę", a MEN "ma ludzi w d...".

"Kiedy zdarza mi się zwrócić uwagę młodzieży na słownictwo, jakim się posługuje, to otrzymuję odpowiedź: proszę przeczytać, jakich słów używają nauczyciele na forach internetowych" - pisze nauczycielka Ela.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (475)