Nasza-Klasa kończy 3 lata

Nasza-Klasa kończy 3 lata

Nasza-Klasa kończy 3 lata
Źródło zdjęć: © nasza-klasa
12.11.2009 01:00, aktualizacja: 12.11.2009 09:51

Od chwili uruchomienia portalu nasza-klasa.pl minęły trzy lata. Przez ten czas serwis stał się nieodzownym elementem życia Polaków i zgromadził wśród swoich użytkowników 70% rodzimych internautów.

W ciągu ostatniego roku spółka Nasza Klasa oraz prowadzony przez nią serwis przeszły szereg zmian. Dokładnie rok temu pomysłodawca serwisu Maciej Popowicz przedstawił Arkadiusza Pernala jako nowego prezesa spółki.

Maciej Popowicz objął zaś funkcję President of Products.

Nad projektem nasza-klasa.pl pracuje obecnie ponad 16. osób.
Najdynamiczniej rosnącymi departamentami w spółce są działy IT oraz Obsługi Użytkownika. Pierwszy nieustannie pracuje nad rozwojem funkcjonalnym serwisu oraz dba o jego stabilne działanie, drugi - dostarcza użytkownikom odpowiedzi na pytania dotyczące portalu; w obu zatrudnionych jest po kilkadziesiąt osób.

Obraz
© Management Naszej Klasy. Od lewej: Maciej Popowicz, Arek Pernal, Marcin Chruszczyński, Karolina Śledziewska (fot. internetstandard.pl)

Kolejną ważną zmianą w życiu spółki była przeprowadzka do nowej siedziby. Wiosną NK opuściła niewielkie pomieszczenia na wrocławskim Biskupinie, by przenieść się do nowoczesnego biurowca w centrum miasta.

Jak podaje Nasza-Klasa, liczba aktywnych użytkowników (logujących się przynajmniej raz w miesiącu) sięgnęła poziomu 13,5 miliona. Nieco niższych wyników dostarcza badanie Megapanel PBI/Gemius, według którego w sierpniu NK.pl odwiedziło 11,5 mln real users. Należy mieć jednak na uwadzę, że te dwa wskaźniki nie mierzą jednaj wartości.

Według wyników badań przeprowadzonych przez ComScore, pod względem zaangażowania użytkowników, polski portal społecznościowy nie ma sobie równych nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie.

We wrześniu uruchomiono Śledzika, na którym tygodniowo pojawia się ponad milion wpisów (dane Naszej Klasy). Wkrótce zostanie uruchomiony komunikator NKtalk oraz wersja mobilna serwisu.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)