Następne wydanie Androida 2.3.3 z obsługą NFC

Następne wydanie Androida 2.3.3 z obsługą NFC
Źródło zdjęć: © heise-online.pl

11.02.2011 15:26, aktual.: 11.02.2011 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Xavier Ducrohet kierujący zespołem programistów rozwijających pakiet Android SDK poinformował w blogu Android Developer, że w Androidzie 2.3.3 uwzględniona zostanie obsługa technologii NFC (Near Field Communication).

Xavier Ducrohet kierujący zespołem programistów rozwijających pakiet Android SDK poinformował w blogu Android Developer, że w Androidzie 2.3.3 uwzględniona zostanie obsługa technologii NFC (Near Field Communication)
.

Jak możemy przeczytać we wpisie OS otrzyma pełne API do zapisu i odczytu tagów komunikacji bliskiego zasięgu, dzięki temu aplikacje będą mogły w pełni kontrolować zdarzenia związane z pojawieniem się w bliskiej odległości telefonu znacznika NFC. Ponadto nowe API w Androidzie 2.3.3 umożliwi ograniczoną bezpośrednią (peer-to-peer) komunikację pomiędzy urządzeniami NFC.

Informacja o obsłudze komunikacji bliskiego zasięgu ukazała się wkrótce po ogłoszeniu przez firmę INSIDE Secure protokołu Open NFC dla Androida. Niezależna firma przygotowała własną warstwę abstrakcji (HAL) dla sprzętu wraz z API, które umożliwiają łatwe korzystanie ze znaczników i urządzeń NFC używając obecnego stosu NFC zawartego w Androidzie Gingerbread.

Platformę do rozwoju aplikacji i testowania Android 2.3.3 SDK można już pobrać używając narzędzia Android SDK Manager.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także