Narkotyki i nielegalne oprogramowanie

Narkotyki i nielegalne oprogramowanie
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

05.09.2011 15:08, aktual.: 22.09.2011 11:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policjanci z Olesna wraz z funkcjonariuszami z Wydziału do walki
z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przeszukali mieszkania czterech mieszkańców powiatu oleskiego.
W mieszkaniach mężczyzn Policjanci zabezpieczyli narkotyki i nielegalne oprogramowanie. Zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Olesna wraz z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przeszukali mieszkania czterech mieszkańców powiatu oleskiego. W mieszkaniach mężczyzn Policjanci zabezpieczyli narkotyki i nielegalne oprogramowanie. Zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

  1. sierpnia Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Olesno może uprawiać konopie indyjskie. W mieszkaniu 17-latka funkcjonariusze ujawnili 6 krzaków tej rośliny oraz dwa komputery z nielegalnym oprogramowaniem. Nieletni za te czyny odpowie przed Sądem Rodzinnym.
Obraz
© (fot. via chip.pl)

Inna kara grozi natomiast pełnoletniemu mężczyźnie z gminy Gorzów Śląski, u którego Policjanci w wyniku przeszukania pomieszczeń gospodarczych odnaleźli jeden krzak konopi indyjskich a w mieszkaniu 18-latka komputer z nielegalnym oprogramowaniem. Za uprawę konopi grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za uzyskanie cudzego programu komputerowego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej bez zgody osoby uprawnionej, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Komputery z nielegalnym oprogramowaniem posiadali jeszcze dwaj inni mieszkańcy gminy Olesno. Komputery zostały zabezpieczone, a straty na jakie narazili właścicieli praw autorskich wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)