Napraw swoje Windows z programem Microsoft Fix‑It

Napraw swoje Windows z programem Microsoft Fix-It
Źródło zdjęć: © IDG.pl

20.04.2010 13:00, aktual.: 20.04.2010 13:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft udostępnił bezpłatne narzędzie diagnostyczne, zbliżone funkcjonalnością do wbudowanego w system operacyjny Windows 7 Centrum akcji. Z Fix-It mogą korzystać zarówno użytkownicy "siódemki", jak i posiadacze starszych wersji okien, Windows XP i Visty.

Centrum akcji Windows 7 dostarcza informacji o ustawieniach zabezpieczeń i konserwacji systemu, w razie konieczności wyświetlając stosowne komunikaty, np. o nieaktualnym oprogramowaniu antywirusowym. Zasada działania narzędzia Fix-It jest podobna, tyle tylko, że musi ono po zainstalowaniu zostać ręcznie uruchomione przez użytkownika.

Obraz
© Microsoft Fix-It (fot. IDG.pl)

Fix-It analizuje system, wyszukuje ewentualne problemy, po czym wyświetla ich listę i proponuje automatyczną naprawę. Użytkownik może też spróbować samodzielnie usunąć problem, jak również sprecyzować, czy informacje o konfiguracji i wykrytych problemach mają być przechowywane na serwerach Microsoftu, w Fix-IT Online Center (do takich danych mieliby dostęp pracownicy pomocy technicznej firmy). Do tego ostatniego wymagane jest posiadanie konta Windows Live ID.

Program Fix-It jest bezpłatny; można go pobrać pod tym adresem.

Oprogramowanie dostępne jest na razie w wersji beta i skierowane jest przede wszystkim do klientów indywidualnych i małych firm. Data zakończenia prac nad Fix-It nie została na razie ustalona (jest uzależniona od opinii użytkowników). Możliwe, że w przyszłym roku udostępniona zostanie wersja programu dla firm.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (176)