Naładuj telefon krzycząc na niego

Naładuj telefon krzycząc na niego

Naładuj telefon krzycząc na niego
09.05.2011 15:05, aktualizacja: 09.05.2011 15:33

Najnowsze badania dają nadzieję na to, że wkrótce będziemy mogli ładować telefony naszym głosem. Południowokoreański uniwersytet pracuje nad tym, by komórki ładowały się podczas rozmowy telefonicznej.

Podniosłeś głos na mamę lub swoją kobietę? Teraz będziesz mógł się łatwo wytłumaczyć: „to tylko dlatego, że ładowałem telefon…”. Dr Sang-Woo Kim z instytutu nanotechnologii w Uniwersytecie Sungkyunkwan uważa pomijanie wszechobecnie nam towarzyszącego dźwięku jako źródło energii za błędne. Chce, by mowa, muzyka i hałas mogły być wykorzystywane do ładowania ogniw elektrycznych.

Obraz
© (fot. via Chip.pl)

Technika, jaką się posługuje, to małe pasma tlenku cynku umieszczone pomiędzy dwiema elektrodami. Umieszczona nad nimi mata absorbująca dźwięk wibruje, gdy fale dźwięku do niej dotrą, tworząc ruch pasm. Prąd uzyskany w ten sposób może być wykorzystany do ładowania baterii.

Cała redakcja CHIP.pl, nasłuchując przez otwarte okna przedszkola znajdującego się po drugiej stronie ulicy, jest całym sercem z badaniami południowokoreańskich naukowców…

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"Rycząca manifestacja ego - test Asusa Lamborghini VX7"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)