Naładuj baterię w 2 minuty

Strona głównaNaładuj baterię w 2 minuty
14.04.2011 10:13
Naładuj baterię w 2 minuty
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

Baterie do laptopa ładujące się w 2 minuty - takie mogą być efekty zastosowania nowej katody do ogniw litowo-jonowych i niklowo-wodorkowych, skonstruowanej przez uczonych z USA

Baterie do laptopa ładujące się w 2 minuty - takie mogą być efekty zastosowania nowej katody do ogniw litowo-jonowych i niklowo-wodorkowych, skonstruowanej przez uczonych z USA - poinformował magazyn Technology Review.

Długotrwały proces pełnego ładowania się baterii w notebooku czy smartfonie zawsze jest problemem dla użytkownika. Szybkość ładowania zależy bowiem od ruchów elektronów i jonów na katodzie baterii. Zespół naukowców z University of Illinois w Urbana-Champaign w USA, pod kierownictwem profesora inżynierii materiałowej, Paula Brauna, postanowił całkowicie zmienić konstrukcję katody, aby przyspieszyć cały proces ładowania.

288763276165396627
Źródło zdjęć: © (fot. Thinkstockphotos)

Nową katodę skonstruowano z przewodnika pokrytego gęstą warstwą nanocząsteczkowego polimeru, układającego się w sfery. Następnie poprzez proces elektroplaterowania pokryto przestrzeń między sferami niklem, po czym rozpuszczono polimer zostawiając gąbczastą strukturę opartą na niklu. Na koniec niklową gąbkę pokryto nanocząsteczkami materiału przewodzącego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)