Najwięcej Internautów jest w Chinach

Najwięcej Internautów jest w Chinach

Najwięcej Internautów jest w Chinach
Źródło zdjęć: © WP
14.01.2009 10:31, aktualizacja: 14.01.2009 10:46

W ciągu ostatniego roku liczba mieszkańców Państwa Środka korzystających z Internetu po raz kolejny zanotowała spektakularny wzrost i osiągnęła wartość bliską 300 milionów. Chiny stały się krajem, w którym z Internetu korzysta najwięcej osób na świecie. Dodajmy, że z Internetu kontrolowanego przez państwo.

Serwis The Industry Standard poinformował, że w ciągu ostatniego roku liczba Chińczyków korzystających z Internetu wzrosła o prawie 42%, osiągając niesamowity poziom 298 milionów osób. Pod tym względem Chiny wyprzedziły nawet Stany Zjednoczone, które do tej pory wiodły prym w tego typu statystykach. Mimo tak dużej liczby internautów, zasięg Sieci wynosi w tym kraju zaledwie 22,6%. Dla porównania, w USA Internet jest dostępny dla 71% mieszkańców.

Mimo tak dobrych wyników Chin jeśli chodzi o liczbę użytkowników Internetu, rynek on-line w tym kraju wciąż nie jest zbyt dobrze rozwinięty. Pod tym względem od początku dominują Stany Zjednoczone, za którymi plasuje się Korea Południowa oraz inne kraje.

Warto zauważyć, że mimo prób rządu chińskiego wpływania na treści zamieszczane w globalnej sieci, nic nie wskazuje na to, żeby wzrost liczby jej użytkowników miał w najbliższym czasie wyhamować. Chiński Internet lata świetności wciąż przed sobą i wkrótce może się okazać, że będzie to największy rynek on-line na świecie.<

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)