Najseksowniejsza hakerka świata

Najseksowniejsza hakerka świata

Najseksowniejsza hakerka świata
Źródło zdjęć: © via Graham Cluley Blog
15.10.2010 11:59, aktualizacja: 15.10.2010 12:34

Amerykańskie media rozpisują się ostatnio o Kristinie Svechinskaya, która zyskała w prasie przydomek najseksowniejszej hakerki świata. Dziewczyna jest jedną z 37 osób oskarżonych o udział w spisku, który skutkował kradzieżą 3 milionów dolarów z kont bankowych

Amerykańskie media rozpisują się ostatnio o Kristinie Svechinskaya, która zyskała w prasie przydomek najseksowniejszej hakerki świata. Dziewczyna jest jedną z 37 osób oskarżonych o udział w spisku, który skutkował kradzieżą 3 milionów dolarów z kont bankowych - pisze na swoim blogu Graham Cluley z zajmującej się bezpieczeństwem komputerów firmy Sophos.

21-letnia Kristina została okrzyknięta najseksowniejszą hakerką świata po tym, jak pojawiła się na sali sądowej w wysokich butach na obcasie i obcisłych jeansach, podkreślających jej atrakcyjną figurę. Dziewczyna została natychmiast porównana do załapanej niedawno Rosjanki Anny Chapman, która została oskarżona o szpiegostwo i okrzyknięta... najseksowniejszym rosyjskim szpiegiem.

Obraz
© Kristina Svechinskaya (fot. via Graham Cluley's Blog)

Podczas, gdy seksapil młodej hakerki nie budzi zastrzeżeń - choć niektóre media zauważają, że wrażenie psuje fakt, iż rozpłakała się ona w sądzie - nazywanie dziewczyny hakerem spotyka się z pewną dozą ostrożności. Jak zauważa Graham Cluley, dziewczyna oskarżona jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, posługiwanie się fałszywym paszportem i wykradzenie 3. tys. dolarów, które przelała na 5 kont bankowych, założonych przez nią na fałszywe nazwisko.

Jedynym aspektem "hakerstwa" w działaniach Kristiny Svechinskaya jest wykorzystanie trojana, w celu uzyskania dostępu do kont, które zostały okradzione. Gdyby jednak w ten sposób definiować hakera, powinniśmy tym mianem określać każdego 13-latka, który potrafi wysłać e-maila z wirusem i ukraść hasło do konta bankowego rodziców.

Powstałe wokół Kristiny zamieszanie uzmysławia nam jednak kilka ciekawych faktów. Po pierwsze pokazuje światu, że dzisiejszy haker to niekoniecznie 16-letni okularnik, który nie ma przyjaciół, mieszka z mamą i zamyka się całymi dniami w ciemnym pokoju, podejmując nieustanne próby włamania się na serwery Pentagonu. Po drugie, po raz kolejny okazuje się, że dziewczyny o słowiańskiej urodzie są najseksowniejsze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)