Najnowsze gadżety świata

Najnowsze gadżety świata

Najnowsze gadżety świata
Źródło zdjęć: © Intel
02.06.2010 13:02, aktualizacja: 06.03.2017 13:09

Najnowsze gadżety świata

Intel zaprezentował nowe procesory dla całej gamy urządzeń. Jednym z nowych rozwiązań jest technologia "Oak Trail", która będzie dostępna dla klientów na początku 2011 roku, jest zoptymalizowana pod kątem cienkich netbooków oraz tabletów i zapewni 50-procentowe ograniczenie średniego poboru mocy, odtwarzanie wideo Full HD oraz szeroki wybór oprogramowania, w tym obsługę systemów operacyjnych MeeGo, Windows 7 i Google.

1 / 7

Prototypowy ultracienki laptop

Obraz
© Intel

Intel pokazał również ultracienkiego laptopa. Urządzenie miało za zadanie zademonstrować jak cienkie komputery będzie można w przyszłości konstruować dzięki zastosowaniu nowej platformy procesorowej "Canoe Lake". Intel sugeruje, że możliwe będzie tworzenie laptopów o zaledwie 14 mm grubości.

2 / 7

Asus Eee Pad

Obraz
© Asus

10-calowy Eee Pad EP101TC waży zaledwie 675g ma grubość 12,2mm, dzięki czemu mieści się w kieszeni. Użytkownicy mogą mieć dostęp do ulubionych aplikacji przenosząc je na główny pulpit. Eee Pad EP101TC pracuje na systemie Windows Embedded Compact 7, który oferuje wszystkie najnowsze technologie i narzędzia Windows 7. Umożliwia znaną już, pełną łączność z innymi podłączonymi urządzeniami i usługami chmur obliczeniowych.

3 / 7

Asus Eee Tablet

Obraz
© Asus

Firma Asus połączyła zwykły notatnik z e-czytnikiem, dzięki czemu powstał Eee Tablet. Opracowano go we współpracy ze studentami i biznesmenami, którzy często podróżują. Dzięki dotykowemu ekranowi o rozdzielczości 2450 dpi, Eee Tablet to dokładne i czułe urządzenie do notowania. Użytkownicy mogą skorzystać z wbudowanych szablonów notatek, mogą je przechowywać, segregować, oznaczać, organizować i przeglądać. Istnieje również możliwość tworzenia na bieżąco adnotacji. Wyświetlenie kolejnej strony w pliku tekstowym zajmuje 0,1 sekundy. To dziewięć razy szybciej, niż w normalnych czytnikach. Eee Tablet posiada wbudowany aparat fotograficzny 2 MP, który pozwala wykonywać zdjęcia, na przykład slajdów prezentowanych na wykładach. Można też przy nich tworzyć adnotacje. Łatwo synchronizuje się z komputerem PC i notebookiem poprzez USB lub MicroSD. Producent obiecuje, że bateria wytrzymuje do 10 godzin pracy.

4 / 7

MSI Windpad

Obraz
© Heise-online

MSI zaprezentowało dwa urządzenia: WindPad 110 z Androidem i WindPad 100 z Windows. WindPad 100 trafi do sprzedaży być może jeszcze w tym roku, ale wariantu z Androidem należy się spodziewać najwcześniej wiosną przyszłego roku. Oba modele wyposażono w 10-calowy wyświetlacz z interfejsem wielodotykowym i rozdzielczością 1024x600, kamerę internetową, moduł WLAN, odbiornik GPS i czujnik położenia. Nie mają one klawiatury, dlatego wyświetlana jest wirtualna. Wersja z Windows (WindPad 100) została odchudzona przez MSI do 800 gramów, a czas działania urządzenia to ponad osiem godzin. Jako procesor zastosowano tutaj starszy Atom Z530 (1,6 GHz, jeden rdzeń). Poza tym w urządzeniu wbudowane są 2 GB pamięci RAM, dysk twardy SSD (32 GB) i slot na karty SD. Oprócz modułu WLAN (802.11n) podstawowe wyposażenie urządzenia obejmuje także moduł UMTS. Wśród złączy znajdziemy USB i Mini HDMI. W stacji dokowania, która służy także jako podstawka i ładowarka, znajdują się trzy złącza USB, a do tego HDMI, LAN i audio.

5 / 7

Asus Eee Media

Obraz
© Asus

Asus Eee Media to sposób na wyszukiwanie, pobieranie i oglądanie plików multimedialnych za pomocą telewizora. Posiada przeglądarkę internetową z możliwościami peer-to-peer i zużywa mało prądu (mniej, niż 10W przy podłączonym dysku twardym). Ten odtwarzacz multimedialny obsługuje większość formatów wideo, audio i zdjęć, posiada też widgety, dzięki którym wyświetlany może być czas, informacje o pogodzie i nagłówki najnowszych informacji.

6 / 7

Garmin-asus A10

Obraz
© Asus

Garmin-Asus A10 to smartfon z systemem operacyjnym Android, który zapewnia użytkownikom głosową nawigację satelitarną firmy Garmin zarówno w samochodzie, jak i podczas przemieszczania się piechotą. Garmin-Asus A10 posiada wbudowane usługi mobilne Google, dostęp do serwisów Mapy Google, Gmail, YouTube, kalendarza, kontaktów i strony Android Market, gdzie użytkownicy mogą znaleźć ponad 30 000 aplikacji pozwalających na personalizację telefonu.

7 / 7

Tanie tablety VIA

Obraz
© Heise-online

Ważący 350 gramów i wykorzystujący Androida 1.6 tablet M001 chińskiej firmy Eken. Ma on 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800x480 pikseli. Według danych producenta jest wyposażony w taktowany zegarem 533 MHz układ WM8505, jak również 128 MB pamięci DRAM oraz 2 GB pamięci NAND flash. W modelu M003 Eken stosuje ekran dotykowy o przekątnej 8 cali i rozdzielczości 800x600 pikseli. Tablety Eken oparte są na nowych chipsetach VIA, a najtańszy kosztować będzie około 100 dolarów.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)