Najmocniejszy router Asusa: RT-AC87U

Najmocniejszy router Asusa: RT‑AC87U

Najmocniejszy router Asusa: RT-AC87U
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.09.2014 12:00, aktualizacja: 17.09.2014 12:23

Asus wprowadza do sprzedaży bardzo wydajny router, który jako pierwszy na rynku pracuje w trybie 4x4 MU-MIMO, czyli wykorzystuje technologię MIMO dla wielu użytkowników. Model RT-AC87U to sprzęt dwuzakresowy i pracuje w najnowszym standardzie 802.11ac klasy AC2400.

W paśmie 5GHz urządzenie umożliwia transfer z prędkością rzędu 1734Mbit/s. Natomiast w częstotliwości 2.4GHz technologia Broadcom TurboQAM przyśpiesza połączenie 802.11. z 450Mbit/s do 600Mbit/s, przy czym niezbędne jest skorzystanie z kompatybilnych urządzeń.

Router wykorzystuje cztery wysokowydajne anteny, cztery oddzielne strumienie danych oraz technologie: Asus AiRadar, MU-MIMO i adaptacyjny QoS. Anteny 4x4 poprawiają pokrycie sygnałem nawet do 3. proc. w porównaniu ze standardowymi modelami 3x3. Maksymalna powierzchnia pokrycia wynosi ok. 465m2, dzięki czemu urządzenie sprawdzi się przy eliminowaniu 'martwych punktów' w dużych i wielopiętrowych budynkach.

Sercem routera RT-AC87. jest najnowszy układ Quantenna z mocnym dwurdzeniowy procesorem. Odpowiada on za wszystkie procesy obliczeniowe związane z łącznością 802.11ac Wi-Fi. Dzięki temu, wbudowany w sam router, również dwurdzeniowy procesor 1GHz może zajmować się pozostałymi, zadaniami jak np.: wydajniejszym strumieniowaniem multimediów.

Aplikacja AiRadar wykrywa lokalizację urządzeń i na nich skupia sygnał bezprzewodowy, zapewniając optymalne połączenie. Funkcja ta działa nawet w przypadku urządzeń Wi-Fi starszej generacji. Technologia MU-MIMO sprawia, że RT-AC87. jest w stanie łączyć się z wieloma klientami kompatybilnymi z MU-MIMO z zachowaniem maksymalnej obsługiwanej przez dane urządzenie prędkości. Bardziej powszechne rozwiązanie MIMO obsługuje pojedynczego użytkownika i pozostałe urządzenia muszą czekać w kolejce na przesyłane dane. Adaptacyjny QoS to funkcja, która automatycznie, w sposób inteligentny przydziela priorytety oraz przepustowość urządzeniom i aplikacjom, kiedy tylko jej potrzebują.

W routerze zainstalowano także aplikację AiProtection, która wykorzystuje rozwiązanie firmy Trend Micro zwiększające bezpieczeństwo. Proces ochrony obejmuje trzy etapy: zapobieganie, ochrona i minimalizowanie strat. Zabezpieczenie to chroni użytkowników i wszystkie podłączone urządzenia przed złośliwym oprogramowaniem, szkodliwymi stronami internetowymi i innymi cyberprzestępstwami.

Cena: 900 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)